Groepsreis Griekenland Athene eo
  • Sluit je aan bij onze groepsreizen
  • Altijd incl. vervoer
  • 65% reist solo
CAL SGR ANVR

Groepsreis Griekenland Athene eo

Vanaf 1 556,50 €

De Peloponnesos is het grootste schiereiland van Griekenland en biedt een fantastische combinatie van een prachtige natuur, mooie stranden, cultuur en geschiedenis. Tijdens deze 9-daagse groepsreis verblijf je in Athene en Patras en bezoeken we prachtige plekken op dit schiereiland! We combineren Athene en omgeving. Ondanks dat we verblijven in twee gezellige steden heeft deze groepsreis alle elementen van een rondreis door de excursies die je gaat ondernemen. Dit scheelt echter koffers sjouwen en je leert deze steden echt goed kennen. Deze steden bieden alle mogelijkheden voor een drankje, uitgaan, shoppen etc. in je vrije tijd.

Ga voor de échte Griekenland ervaring door een bezoek te brengen aan een olijfolie boerderij, mee te gaan met de tandradtrein Odontotos, te genieten van een city tour in Athene, het bezoeken van de pittoreske bergdorpen Dimitsana en Vytina en langs te gaan bij een lokale honingboerderij. Al deze activiteiten zijn al inbegrepen bij je reissom, net als de vluchten, transfers, je verblijf en meer. We werken samen met lokale Engelstalige gidsen en ter plekke is een Nederlandstalige Simi-host aanwezig.

Leuk om te weten: Tijdens deze Athene en omgeving groepsreis voor 18-32 jarigen heb je tevens de mogelijkheid een bezoek te brengen aan de Akropolis en het Parthenon in Athene en Acient Olympia (waar de olympische spelen oorspronkelijk zijn gestart).

Wist je dat je kunt kiezen uit twee Griekenland programma's? Ook de Noord-Griekenland groepsreis biedt heeft de combinatie strand, cultuur en geschiedenis maar in een ietwat koeler en minder toeristisch gedeelte van Griekenland. Vergelijk dus vooral deze twee programma's met elkaar!

  • 6 Excursies
  • Incl. bagage
  • 9 dagen
  • Eenvoudig
  • 18-32 jaar
  • 8x O, 1 x L, 1x D
  • 15-25 personen
  • Incl.vlucht
  • Hotel

Je ziet hierboven de gemiddelde leeftijden van al onze groepsreizen bij elkaar opgeteld in de afgelopen drie jaar.

Highlights

  • Verblijf in Athene en Patras
  • Stadstour Athene
  • Bezoek olijfolie boerderij
  • Treinrit Odontotos trein
  • Bezoek pittoreske bergdorpen
  • Bezoek lokale honingboerderij
  • Nederlandstalige Simi-host
Bekijk meer

Inclusief

Inbegrepen bij de reissom zijn:

  • Vliegreis Amsterdam - Athene met max. 1 overstap
  • Vliegreis Athene - Amsterdam met max. 1 overstap
  • Handbagage en ruimbagage
  • Transfers luchthaven en excursies per bus met airconditioning
  • Vijf overnachtingen in hotel Mediterranee of vergelijkbaar in Patras (op basis van 2 of 3-persoonskamers)
  • Drie overnachtingen in hotel Dorian Inn of vergelijkbaar in Athene (op basis van 2-, 3- of 4-persoonskamers)
  • Toeristenbelasting
  • Dagelijks ontbijt dag 2 t/m 9
  • Stadstour Athene op dag 2 langs food market Varvakeios, Monastiraki plein, Anafiotika en Plaka
  • Bezoek olijfolie boerderij op dag 3
  • Treinticket enkele reis Odontotos trein Diakopto - Kalavrita dag 4
  • Wandeling met lokale gids door Kalavrita op dag 4
  • Lunch in steakhouse op dag 4, exclusief drankjes
  • Bezoek lokale honingboerderij met proeverij op dag 6
  • Transfer van en naar bergdorpen Dimitsana en Vytina op dag 7
  • Griekse taverne-avond met livemuziek op dag 8, exclusief drankjes
  • Nederlandstalige Simi-host
  • Engelstalige gidsen bij de meeste excursies
  • Bijdrage SGR. Je kunt de voorwaarden vinden op www.sgr.nl/garantieregeling. Op verzoek stuurt SGR deze voorwaarden toe.

Exclusief

  • Entree Akropolis en Parthenon +/- 20 euro* (gegidst bezoek)
  • Entree Ancient Olympia +/- 12 euro* (gegidst bezoek)
  • Reisverzekering die de activiteiten die je gaat ondernemen dekt en eventuele annuleringsverzekering 
  • Overige maaltijden en drankjes
  • Eigen uitgaven ter plaatse en eventuele optionele activiteiten
  • Optionele activiteiten
  • Evt. Corona PCR-test / sneltest indien deze benodigd is

* Ben je tijdens je bezoek aan Griekenland 24 jaar of jonger? Dan is entree voor Olympia, de Akropolis en het Parthenon gratis. Entreegelden en de vrijstelling voor jongeren kunnen wijzigen. Hier kun je geen rechten aan ontlenen.

Dag 1 - Aankomst in Griekenland

Op Schiphol ontmoet je je reisgenoten en is het na een korte kennismaking tijd om samen in te checken en de juiste gate te vinden. We vliegen met maximaal 1 overstap naar Athene, de hoofdstad van Athene. Via Mijn Simi heb je enkele weken van tevoren ook al digitaal kennis met elkaar kunnen maken. 98% van de deelnemers maakt gebruik van deze mogelijkheid.

Bij aankomst in Athene wacht de enthousiaste Simi-host jullie op en brengt de transfer jullie naar de centraal gelegen accommodatie in Athene. We spreken kort het programma door, maken uitgebreider kennis met elkaar en afhankelijk van de aankomsttijd hebben jullie daarna de tijd om lekker rond te wandelen in Athene, samen te dineren en kennis te maken met het heerlijke Griekenland. Morgen staat de eerste excursie op het programma! 

Overnachting: Dorian Inn, Athene (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

  • Onder het tabje data/prijzen kun je de geplande vluchttijden bekijken per vertrekdatum.
  • Als je tijdig boekt kun je samen met je reisgenoten vliegen op het groepsticket. Indien je last minute boekt kunnen we niet garanderen dat je samen kunt vliegen. Leg je plekje dus tijdig vast!

Dag 2 - Stadstour in Athene

We bevinden ons nu in een prachtige stad dat op culinair, historisch en cultureel gebied ontzettend veel te bieden heeft. Na het ontbijt is het tijd om de stad in te duiken samen met een lokale gids. De lokale gids kent de mooie plekken van Athene en verteld jullie hier graag over tijdens de stadstour die we te voet gaan ondernemen. Tijdens de rondleiding door de stad hebben we de tijd om alles mooi te bekijken en de eerste vakantiefoto's te maken. De eerste stop is de open air food market Varvakeios. Hier heb je de mogelijkheid om alvast wat lekkere Griekse specialiteiten uit te proberen (niet inbegrepen).

We wandelen door naar het sfeervolle en levendige Monastiraki plein. Ook de oude wijken Anafiotika en Plaka slaan we niet over, waar de gids jullie meer vertelt over hoe de manier van leven van de Grieken in het verleden en het heden. Dit zijn tevens leuke wijken om later naar terug te keren, je kunt hier namelijk heel goed souvenirs shoppen en veel terrasjes vinden. We eindigen de tour op een mooi uitzichtpunt voor een mooie foto van de stad Athene.

Voor de mensen die hier interesse in hebben is het optioneel mogelijk om de tour samen met de gids voor te zetten met een bezoek aan de Akropolis en het Parthenon (entree: +/- 20 euro, <25 jaar gratis). De citytour duurt, incl. de Akropolis en het Parthenon, circa 5 tot 6 uur. We starten de tour al na het ontbijt, zodat je in de middag kunt geniet van vrije tijd.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt
Overnachting: Dorian Inn, Athene (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

Dag 3 - Kennismaken met de olijfolie productie

Een van de exportproducten waar Griekenland bekend om staat is olijfolie. Daar gaan we vandaag meer over leren tijdens een bezoek aan een hedendaagse en lokale olive oil farm. In ongeveer 1,5 uur tijd reizen we door het mooie binnenland van Griekenland naar deze locatie.

Tijdens je bezoek aan de olive oil farm geniet je eerst van een moderne VR-experience waarbij je meer te weten komt over de landengte van Korinthe die de Peloponnesos met het vasteland van Griekenland verbindt en hoe het gezin hier terecht is gekomen. We bezoeken tijdens de rondleiding ook de mooie olijfgaarden waar de familie extra vergine olijfolie verbouwd en leren meer over de productie. Een rondleiding is niet compleet zonder een van de producten te proeven en het krijgen van handige tips, bijvoorbeeld over hoe je thuis je olijfolie nou echt het beste kunt bewaren. 

In de ochtend hebben we al onze spullen weer meegenomen, want de komende nachten zullen we verblijven in Patras. Patras is een gezellige en levendige stad in het noordwesten van de Peloponnesos. Opnieuw verblijf je in een centraal gelegen hotel, dichtbij het oude centrum, de mooie bezienswaardigheden en mooie stranden.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt
Overnachting: Hotel Mediterranee, Patras (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

Dag 4 - Aan boord van de Odontotos trein naar Kalavrita

We maken vandaag een mooie treinrit mee naar Kalavrita, waarbij we het mooie binnenland van de Peloponnesos gaan zien. De bus brengt ons in ongeveer een uurtje via de kust naar de plaats Diakopto, waar we aan boord gaan van de Odontotos trein. Dit is een tandradtrein. De tandheugel zorgt ervoor dat de trein voldoende kracht heeft om een helling op te kunnen klimmen. Van Diakapto neemt de trein ons door de Voraikos-kloof mee naar de kleine stad Kalavrita in ongeveer een uur tijd (22 kilometer). Onderweg geniet je tijdens deze bijzondere treinrit van mooie uitzichten op bergen, afgronden en kleine dorpen en rijden we door smalle doorgangen en tunnels. Bijzonder is dat de rails zo in de natuur verwerkt is dat het lijkt alsof de trein hier altijd al gereden heeft. 

Aangekomen in Kalavrita genieten we van een lekkere lunch bij een lokaal steakhouse (maaltijd inbegrepen, drankjes zijn niet inbegrepen). Een gids zal daarna een korte wandeltocht met ons maken door de binnenstad van Kalavrita van ongeveer een uur. Je kunt in Kalavrita het Kalavrita Holocaust Museum vinden, indien geopend heb je de mogelijkheid om deze te bezoeken. We genieten van nog ongeveer een uur vrije tijd om een leuk souvenirtje te vinden of een lekker bakje koffie te drinken. In plaats van vrije tijd kun je ook kiezen voor ene bezoek aan het Agia Lavra klooster samen met de chauffeur en de gids. We reizen weer terug naar Patras.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt en lunch
Overnachting: Hotel Mediterranee, Patras (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

Dag 5 - Vrije dag in Patras

Tijdens een gezellige groepsreis is vrije tijd ook van belang. Zodoende kun je een lekkere relax-dag inplannen of iets ondernemen dat past bij je interesses. Een aantal suggesties voor vandaag:

  • Bezoek een van de heerlijke stranden van Patras en ga voor een ouzo aan de kust
  • Lekker ronddwalen in het centrum van Patras, op zoek naar lokale specialiteiten, gezelligheid en souvenirs
  • Een bezoek brengen aan het archeologisch museum of het Romeinse theater Odeon als je interesse hebt in geschiedenis
  • Het kasteel van Patras of de Agios Andreas kathedraal bewonderen
  • Shoppen bij de grote winkelketens of een terrasje pakken
  • Deelnemen aan een optionele activiteit. Ter plekke zijn er diverse bedrijfjes die o.a. watersporten (snorkelen, surfen, kajakken, etc), lasergamen en VR activiteiten aanbieden.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt
Overnachting: Hotel Mediterranee, Patras (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

Dag 6 - Tijdreis naar de Olympische Spelen

Lekker uitgerust gisteren? Vandaag staan er weer nieuwe avonturen op de planning op de Peloponnesos. Na het ontbijt stappen we de bus in en reizen we af naar Olympia, de geboorteplaats van de Olympische Spelen (+/- 2 uur). Je kunt deze stad en Ancient Olympia vinden in het westen van de Peloponnesos. 

Je kunt optioneel samen met een lokale gids een bezoek brengen aan Ancient Olympia (entreeprijs: 12 euro, <25 jaar gratis). Indien je liever niet mee gaat, dan kun je de groep opwachten in de stad Olympia, maar we verwachten dat iedereen meegaat. Bij deze archeologische vindplaats zal de gids alles vertellen over de geschiedenis achter het heiligdom van de Olympische Zeus. We bezoeken tijdens dit bezoek tevens het Ancient Stadium en het Archeologisch Museum van Olympia. Daarna bezoeken we met z'n allen de toeristische hoofdstraat waar je de tijd hebt om een kopje koffie te drinken in één van de trendy cafés, te lunchen (niet inbegrepen) en om eventueel een souvenirtje te scoren in een van de leuke winkeltjes. 

Na deze interessante optionele excursie bezoeken we samen een lokale honingboerderij. De lokale imker laat ons een aantal van de heerlijke verse traditioneel gemaakte producten van de boerderij proeven en vertelt ons over de geheimen van de honingproductie. Aan het einde van de middag of begin van de avond zullen we weer terug naar Patras reizen.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt
Overnachting: Hotel Mediterranee, Patras (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

Dag 7 - Bezoek Dimitsana en Stemnitsa

Tijd om et binnenland van de Peloponnesos in te duiken. We bezoeken vandaag twee traditionele bergdorpen, namelijk Dimitsana en Vytina. Fotocamera's paraat dus, want beide dorpen zijn ontzettend fotogeniek. In beide dorpen mag je zelf de invulling bepalen. Lekker ronddwalen, lokale producten uitproberen en contact leggen met de lokale bevolking dus. Je bent in een prachtig stukje Griekenland vandaag.

Beide dorpen staan bekend om prachtige (heren)huizen, oude kerken, mooie pleinen, gezellige terrasjes en cafeetjes. De dorpen liggen ongeveer een half uur rijden uit elkaar en op ongeveer 1.000 meter hoogte. In Dimitsana wonen slechts 600 Grieken en in Vytina 1100 (ongeveer). Vytina is een wat groter bergdorpje en Dimitsana staat juist weer bekend om de geplaveide straatjes en mooie torenwoningen, alles is hier op bijzondere wijze gebouwd van steen.

We zijn ongeveer 3 uur enkele reis onderweg vandaag, maar het is absoluut de moeite waard. Snacks mee, muziekje aan en lekker genieten van sightseeing onderweg. Morgen reizen we weer af naar Athene, dus geniet nog even van de laatste avond in Patras!

Inbegrepen maaltijden: ontbijt
Overnachting: Hotel Mediterranee, Patras (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

Dag 8 - Terug naar Athene

Het is tijd om afscheid te nemen en terug te reizen naar Athene, ook hier willen we natuurlijk nog het e.e.a ontdekken! Na het ontbijt verzamelen we onze spullen en reizen we met de bus in ongeveer drie uur tijd naar het centraal gelegen hotel in Athene. We verwachten hier rond een uur of twee aan te komen, maar dit is geheel afhankelijk van de drukte op de weg. In de middag mag je zelf kiezen wat je graag wilt ontdekken in Athene.

Helaas is het vandaag ook al de laatste avond in Griekenland. We sluiten de groepsreis goed en gezellig af met een Griekse taverne-avond met livemuziek en heerlijk Grieks eten (drankjes exclusief). Dit doen we in een van de meest levendige wijken van Athene. Na het diner raden we zeker aan om samen nog even op stap te gaan.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt en diner
Overnachting: Dorian Inn, Athene (of een vergelijkbaar driesterrenhotel)

  • Op deze pagina kun je de geplande overnachtingslocaties vinden. In uitzonderlijke gevallen dienen we door diverse omstandigheden ter plekke uit te wijken naar een vergelijkbare overnachtingslocatie.

Dag 9 - Terug naar Nederland

Vandaag vliegen we vanaf Athene weer terug naar ons kikkerlandje. Het kan zijn dat we later vliegen en je nog de tijd hebt om kort Athene in te duiken, maar het kan ook zijn dat we in de ochtend weer terugvliegen. We zullen tijdig naar de luchthaven gebracht worden zodat zonder te haasten weer aan boord kunnen gaan van de eerste vlucht. Net als op de heenweg vliegen we met één overstap. 

Inbegrepen maaltijden: ontbijt

  • We proberen natuurlijk zoveel mogelijk het programma uit te voeren zoals het op de website is aangegeven. Afhankelijk van verschillende omstandigheden kan het voorkomen dat er ter plekke door de lokale gids of voorafgaand de reis aanpassingen worden gemaakt in het programma. Bij een groepsreis is het daarom altijd handig om een flexibele instelling te hebben.

Belangrijke informatie 

Deze groepsreis wordt uitgevoerd met samengevoegde leeftijdsgroepen. Je reist samen met reisgenoten tussen de 18 en 32 jaar. 

Wil je deze groepsreis Griekenland boeken? Dat is mogelijk door je favoriete vertrekdatum uit te kiezen bij het tabje data/prijzen en het boekingsformulier in te vullen. Bij het boeken doe je een aanbetaling van 25% van de reissom en betaal je direct eventueel via Simi afgesloten verzekeringen. De restsom hoeft van 42 dagen voor vertrek te zijn voldaan. Indien de groepsreis over 42 dagen of minder vertrekt, dan betaal je direct het volledige bedrag. We verwachten dat deze groepsreis Griekenland in het hoogseizoen tijdig vol geboekt gaat worden, leg je plekje dus tijdig vast als je graag met deze groepsreis mee gaat. Indien de minimumdeelname buiten verwachting nog niet is behaald zullen we altijd eerst proberen te kijken naar een andere oplossing om de reis alsnog doorgang te kunnen bieden, maar kunnen we dit alleen niet garanderen.

Je kunt voorafgaand je groepsreis Griekenland al online kennis maken met je reisgenoten. Enkele weken voor vertrek ontvang je van ons per mail een persoonlijke inlog voor Mijn Simi. Via dit account kun je samen met je reisgenoten een Whatsapp groep aanmaken om kennis te maken en je reisinformatie inzien.

Individueel of samen boeken

Je mag je zowel individueel als samen met een vriend, vriendin of groepje opgeven voor de groepsreis Griekenland. Meer dan de helft van reizigers reist alleen (standaard bij alle groepsreizen), dus je hoeft als je alleen boekt zeker niet bang te zijn dat je de enige bent. Ook de mensen die samen reizen hebben met een reden voor een groepsreis gekozen. Indien je samen boekt vult iedereen een eigen boekingsformulier in, en kun je bij het veldje bijzonderheden aangeven met wie je samen reist. Dan houden we hier rekening mee. Een beetje gezonde spanning voorafgaand de groepsreis heeft bijna iedereen, je zult merken dat de sfeer er altijd vrij direct in zit. Daarnaast zijn er altijd wel mensen met gezamenlijk interesses.

Over de vluchten en vervoer ter plekke

We vliegen standaard met maximaal één overstap vanaf Amsterdam naar Athene. Ook de terugreis wordt vanaf Athene geboekt. Binnen Europa wordt je bagage automatisch doorgevlogen naar de eindbestemming. Indien je tijdig boekt kun je gewoon samen met je groep naar de reisbestemming afreizen. Boek je last minute? Dan kunnen we dit helaas niet altijd meer garanderen vanwege de beschikbaarheid van stoelen bij de voor je reisgenoten geboekte vlucht. We laten je in dat geval wel altijd samenvliegen met minimaal 1 reisgenoot.

De Simi-host is al ter plaatste en zal jullie in Athene opvangen. Boek een reis met Simi dus alleen als je het geen probleem vind om samen met je groep in te checken en te vliegen en zelfstandig (met je reisgenoten) kunt en durft te reizen.

De geplande vluchttijden kun je, indien van tevoren bekend, vinden onder het tabje data/prijzen bij de desbetreffende vertrekdatum. Vluchttijden zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen van de luchtvaartmaatschappij. Je kunt hier dus geen rechten aan ontlenen. In de praktijk wijzigt het zelden of slechts zeer beperkt. De definitieve vluchttijden vind je enkele weken voor vertrek in je Simi account.

Let op: je naam dient exact overgenomen te worden zoals deze in je paspoort of op je ID-kaart staat. Het gaat hierbij om "Voornaam" en "Achternaam". Deze dienen exact overeen te komen. Zorg dus dat je deze juist doorgeeft aan Simi.

Ter plekke reizen we met een comfortabele bus van plek naar plek. Deze bus heeft airconditioning.

Vluchtwijzigingen door luchtvaartmaatschappij

De luchtvaartmaatschappij behoudt zich altijd het recht voor om vluchtschema's te wijzigen. Ook kunnen er altijd verstoringen plaatsvinden. Boek alleen een vliegreis als je bereid bent je flexibel op te stellen, want je kunt je voorstellen dat wij hier geen enkele invloed op hebben. Het kan gebeuren dat een vlucht door een luchtvaartmaatschappij wordt gewijzigd of geannuleerd. Wij krijgen dan een alternatief voorgesteld, maar hebben geen invloed op het feit dat dingen wijzigen. 

Overnachtingen in Griekenland

Tijdens deze Griekenland groepsreis verblijven we in driesterrenhotels. Op basis van de heenreis mag je zelf beslissen met wie je graag een kamer wilt delen. Mannen en vrouwen slapen gescheiden van elkaar i.v.m. de kamerindeling. De hotels liggen op centrale plekken in de steden, zodat je gemakkelijk de stad in kunt duiken.

Athene - Dorian Inn hotel

Nachten 1, 2 en 8 slapen we in het Dorian Inn hotel of vergelijkbaar in Athene. Deze accommodatie heeft een zwembad op het dak met een schitterend uitzicht. Het hotel heeft gratis wifi en een eigen bar. Alle kamers beschikken over airconditioning en een eigen badkamer. Je slaapt in een twee-, drie- of vierpersoonskamer. 

Patras - hotel Mediterranee

Nachten 3, 4, 5, 6 en 7 slapen we in hotel Mediterranee of vergelijkbaar in Patras. Deze accommodatie kun je vinden in de gezellige wijk Agiou Nikolauo, waar je veel winkels kunt vinden. Het hotel heeft gratis wifi en een eigen bar. Alle kamers hebben een eigen badkamer en airconditioning. Je slaapt in een één- of tweepersoonsbed in een twee- of driepersoonskamer. 

Let op: Hoewel de accommodaties ruim van tevoren gepland worden, kan het door diverse omstandigheden voorkomen dat we overnachtingen in andere, maar vergelijkbare accommodaties. De kans is uiteraard klein, maar we moeten een kleine slag om de arm houden. Het geplande hotel in Athene heeft als extraatje een zwembad, we kunnen niet garanderen dat er een hotel mét zwembad beschikbaar is als we moeten uitwijken naar een alternatief.

Over de Simi-host

Tijdens je reis is er een Nederlandstalige Simi-host vanuit Simi aanwezig op locatie. Deze leidt alles in goede banen ter plaatse en is je aanspreekpunt als er iets is. De Simi-host heeft vaste contactmomenten met de groep en is er om hulp en bijstand te verlenen wanneer nodig. Simi-hosts worden jaarlijks door Simi grondig getraind. 

De Simi-host is al aanwezig ter plaatse en zal jullie ter plekke verwelkomen en het programma met jullie doornemen. Tijdens de dagelijkse vaste contactmomenten informeert de Simi-host jullie over het programma en wat handig is om mee te nemen. Op deze momenten kun je ook bij de Simi-host terecht voor eventuele vragen of problemen. De Simi-host kan jullie informeren over leuke dingen om te doen in de vrije tijd, maar is hier zelf niet bij aanwezig. De Simi-host is voor dringende zaken echter wel per Whatsapp bereikbaar.

Qua hulp en bijstand kan de Simi-host je helpen aan de juiste informatie. Stel, je hebt bijvoorbeeld de pech dat je een dokter moet bezoeken, dan kan de Simi-host je vertellen waar je een arts kunt bezoeken en wat handig is om mee te nemen. Houd er rekening mee dat de Simi-host zelf niet mee zal reizen naar een arts en dat de Simi-host ook geen hulpverlener is. Boek deze groepsreis dus niet als je specifieke begeleiding verwacht tijdens een reis, maar als je met een zelfstandige en zelfredzame houding zin hebt in een leuke groepsvakantie. 

Diverse inbegrepen activiteiten worden begeleidt door lokale Engelssprekende ervaren gidsen of activiteitenbegeleiders met de nodige diploma's en kennis. Tijdens deze activiteiten is de Simi-host zelf niet altijd aanwezig. 

De voordelen van het boeken van een pakketreis

Als je bij Simi Reizen een groepsreis boekt, gaat het altijd om een pakketreis. Een pakketreis wordt altijd gedekt door de SGR, die garant staan voor de touroperator in het geval van een faillissement (niet aan de orde, maar wel belangrijk om te weten). Als reisorganisator zijn we er daarnaast voor je om hulp en bijstand te verlenen als er iets gebeurt. Dat betekent dat we je altijd zullen helpen indien iets anders gaat dan gepland. Als er ter plaatse iets gebeurt waardoor de reis niet voortgezet kan worden, bijvoorbeeld een vulkaanuitbarsting of ander natuurgeweld, dan is het onze verantwoordelijkheid om je weer veilig thuis te krijgen. 

Informatie rondom corona

Steeds meer landen leggen beperkingen op aan reizigers die niet (volledig) gevaccineerd zijn. Reken erop dat je voor toekomstige reizen naar veel bestemmingen volledig gevaccineerd tegen COVID moet zijn (incl. evt. boosterprikken). Hoewel veel bestemmingen ook een negatieve testuitslag accepteren om het land binnen te komen, kunnen er aanvullende beperkingen gelden ter plaatse voor mensen die niet gevaccineerd zijn. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om restaurantbezoek, bezoek aan musea en toeristische attracties. Zolang Simi Reizen het programma kan uitvoeren zoals gepland is het aan jezelf om te zorgen dat je ofwel gevaccineerd bent ofwel locaties zoekt waarbij je eventueel getest kunt worden zodat je geen programma-onderdelen hoeft te missen. 

De getoonde prijs is de prijs exclusief bijdrage calamiteitenfonds (EUR 2,50 €) en de consumentenbijdrage SGR (EUR 5,00 €).

  • Selecteer
    Begindatum
    Einddatum
    REISDUUR
    Vluchtschema

    Vluchttijden zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen door de luchtvaartmaatschappij. Definitieve vluchttijden vind je enkele weken voor vertrek in je Simi account.

    Prijs

    geel = minder dan 10 plekken. oranje = laatste paar plekken

  • Wo 12-07-2023
    Do 20-07-2023
    9 dagen
    1 549,00 €
  • Do 20-07-2023
    Vr 28-07-2023
    9 dagen
    1 549,00 €
  • Vr 28-07-2023
    Za 05-08-2023
    9 dagen
    1 549,00 €
  • Di 08-08-2023
    Wo 16-08-2023
    9 dagen
    1 549,00 €
  • Wo 16-08-2023
    Do 24-08-2023
    9 dagen
    1 549,00 €
Op dit moment zijn er nog geen recensies voor deze reis. Dat kan zijn omdat de reis nieuw is of aangepast is ten opzichte van vorig jaar. Bekijk alle andere recensies
  • door 12-daagse rondreis Jordanie (Jongerenreizen 18-25) op 29-07-2022

    8

    REISLEIDING

    8

    PRIJS KWALITEIT

    8

    ACTIVITEITEN

    8

    In eerste instantie had ik niet echt verwachtingen van deze reis, maar toch heeft deze reis naar Jordanie mijn verwachtingen overtroffen! Ik heb zoveel mooie dingen gezien en ik heb echt het gevoel dat ik het land Jordanie heb gezien, wat ik altijd erg belangrijk vind! Daarnaast hadden we een enorm leuke groep en was het goed georganiseerd en duidelijk! Al met al een super leuke reis!

  • door Adventureweek Frankrijk (Jongerenreizen 18-25) op 22-07-2022

    geen foto

    9.3

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    10

    ACTIVITEITEN

    8

    Het was erg gezellig en de reisleiding was erg goed, leuk en gezellig, de activiteiten waren erg leuk en goed geregeld

  • door Kroatie actief (Jongerenreizen 18-25) op 16-08-2017

    8

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    7

    ACTIVITEITEN

    8

    Op deze vakantie heb ik veel nieuwe (en verschillende soorten) mensen ontmoet. De activiteiten waren divers en erg leuk om mee te maken, naast de activiteiten was er genoeg tijd om zelf iets te ondernemen in de mooie omgeving van Split. De reisleiding heeft zich samen met mijn reisgenoten ingezet om deze vakantie tot een top vakantie te maken. Iedereen bedankt

  • door Groepsreizen Balkan Servië (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 16-07-2019

    8

    REISLEIDING

    8

    PRIJS KWALITEIT

    8

    ACTIVITEITEN

    8

    De reis naar Servie was erg goed geregeld.
    Met hele leuke activiteiten elke dag. De reisleider hield de groep goed bij elkaar en handig.

  • door Rondreis Canada / USA (Jongerenreizen 18-25) op 23-07-2019

    8

    REISLEIDING

    8

    PRIJS KWALITEIT

    8

    ACTIVITEITEN

    8

    Afgelopen zomer heb ik Canada en de Verenigde Staten bezocht. Het was een ontzettend leuke reis! De groep was heel gezellig en de omgeving was prachtig.
    We hebben heel erg veel gezien; van bergen tot uitgestrekte vlaktes. Vooral de natuur van Canada maakte echt indruk. Doordat we elke dag een grote afstand aflegden konden we veel van beide landen zien. Het reizen zelf vond ik niet vervelend. In de auto was het gezellig en onderweg kijk je vaak je ogen uit. De accomodaties waren prima.
    Ik heb een hele leuke tijd gehad en kan iedereen deze reis aanraden!

  • door Frankrijk Actief (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 31-07-2020

    9

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    9

    ACTIVITEITEN

    9

    Veel gezelligheid, duidelijke en flexibele reisleiding (Sonny en Dion), leuke groep, gave activiteiten.

  • door Jongerenreizen Ierland (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 23-08-2021

    9

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    8

    ACTIVITEITEN

    9

    Een geweldige tijd gehad in het prachtige Ierland. Een uiterst gezellige groep met als leiding Cynthia, die voor een goed georganiseerde en veilige reis zorgde.

  • door Slovenie (Jongerenreizen 18-25) op 16-07-2021

    9.7

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    10

    ACTIVITEITEN

    9

    Wat een top reis was dit,
    Vervoer:
    laten we beginnen bij minuut 1 je stapt in de bus met 24 andere onbekende. Dat lijkt spannend maar eigenlijk is het super gezellig. Je gaat allemaal met hetzelfde doel naar dezelfde bestemming, namelijk, een top vakantie aangaan met elkaar. Dat is bij ons wel echt gelukt. Iedereen leerde elkaar kennen en het klikte, we waren al een hechte groep toen we na 24 uur reizen de bus uitstapte.

    Over de accomodatie:
    Je hebt 2 mogenlijkheden tenten + veldbedden of hutjes met bedden. Dit is afhankelijk van groepsgrootte en groepsindeling. Ik vond dit heel goed geregeld allemaal, maar dit kwam misschien ook omdat we een kleinere groep hadden dat we meer keus hadden.

    Reisleiding:
    Nou wat een toppers zijn dit bij simi!!!!
    Ze zorgen echt dat jij geniet van je reis en dat is toch wel het belangrijkste, dani even in het zonnetje zetten want die heeft daar dit jaar voor gezorgd dat wij als groep echt een geweldige week hebben gehad. Alles had je op een rijtje activiteiten, eten, vervoer je regelde het wel!

    Prijs/kwaliteit:
    Zoals verwacht heb ik het ook gekregen. Heb niet het idee gehad dat ik nu veel betaald heb voor de fantastische vakantie die ik heb gehad. Ik vond alles leuk, hadden we een alternatief voor kajakken werd het niet gewoon geschrapt maar regelde ze een goede vervanger voor deze activiteit

    Algemene ervaring:
    Als je gaat voor een goed geregelde vakantie met lekker veel activiteiten en gezellige kampvuurtjes, kies, simi reizen, Slovenie!!

  • door 16-daagse rondreis Nationale Parken (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 01-09-2022

    10

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    10

    ACTIVITEITEN

    10

    Super gave reis gemaakt met Simi! Mooi om alleen op groepsreis te kunnen gaan. Om mooie plekken te ontdekken en leuke nieuwe mensen te leren kennen! Alles was erg goed georganiseerd. Was hadden een goede reisleider mee om de reis perfect te laten verlopen. Al met al een super ervaring!

  • door Groepsreis Noord Ierland (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 06-08-2018

    geen foto

    8

    REISLEIDING

    8

    PRIJS KWALITEIT

    8

    ACTIVITEITEN

    8

    Een leuke vakantie met een geweldige organisatie.

Peloponnesos groepsreis - kaartje

In het onderstaande kaartje kun je zien welke plekken we allemaal aandoen tijdens de Peloponnesos groepsreis.

Over het weer in Griekenland

Hieronder kun je de gemiddelde gegevens vinden voor de reismaanden juli en augustus.

  • Athene: minimumtemperatuur: 23-24 graden, maximumtemperatuur: 33-34 graden, neerslag: nihil, uren zon: 11-12 uur
  • Patras: minimumtemperatuur: 19-20 graden, maximumtemperatuur: 30-31 graden, neerslag: nihil, uren zon: 11-12 uur

Praktische informatie Griekenland

  • Visum: niet nodig
  • Vaccinaties: welke worden aanbevolen door de GGD kun je hier vinden
  • Wereldstekker: niet nodig (informatie reisstekker
  • Paspoort of id-kaart: mag beide
  • Valuta: de Euro
  • Tijdsverschil: in Griekenland is het 1 uur later dan in Nederland
  • Water drinken: veilig, maar door het chloor kun je beter water kopen in de supermarkt

Over Athene

Athene is sinds 1834 de hoofdstad van Griekenland. Wij zullen drie nachten in deze stad overnachten. Athene staat bekend om het opzetten van het democratische regeringsstelsel, de mythologie, de Olympische Spelen en de bezienswaardigheden. 

De Akropolis en het Parthenon zijn de grootste bezienswaardigheden van Athene. Deze kun je beide optioneel bezoeken met een lokale gids na afloop van de stadstour door Athene. De Akropolis is gebouwd tussen de vijfde eeuw voor Christus en de tweede eeuw na Christus, een behoorlijk project dus. Het Parthenon is een tempel van maar liefst 2.500 jaar oud. Athene staat ook bekend om onder andere de Romeinse Agora, de Bibliotheek van Hadrianus, de Tempel van Hephaistos en het Nationaal Archeologisch Museum.

Leuke tips Athene:

  • Wil je winkelen? Dat is goed mogelijk in de straten Pandrossou, Ifestou en Areos. 
  • Leuke barretjes, restaurants en uitgaansgelegenheden kun je vinden in de wijk Psyrrí. 
  • Bij de Plaka's Stairs kun je ook veel goede restaurants vinden, hier komen vooral veel locals. 
  • Ook de oude straatjes in Anafiotika (noordzijde Akropolis) zijn de moeite waard.

Over Patras

Tijdens de groepsreis Peloponnesos Griekenland verblijf je vijf nachten in Patras. Patras is naar schatting drieduizend jaar oud en werd al door de Romeinen gebruikt als belangrijke havenstad. Je kunt goed de gezelligheid opzoeken bij de vele terrasjes en ook kun je goed winkelen bij bekende winkelketens als Stradivarius, Zara, Superdry en Nike, maar ook bij kleine lokale zaakjes. Je kunt deze vooral vinden in de winkelstraat Agiou Nikolao (waar de geplande overnachting is), of in Patras mall (indoor). 

Rond 1960 zijn veel bezienswaardigheden in Patras gerenoveerd, zodat deze hun historische waarde konden behouden. Het bekende amfitheater is ongeveer gebouwd in de eerste eeuw na Christus. Ook kun je in Patras een kasteel vinden uit de zesde eeuw na Christus (met een mooie uitzicht over de stad en zee). In het Archeologisch Museum kun je meer informatie vinden over de geschiedenis van Patras.

Leuk overzichtje van to do's voor in je vrije tijd:

  • Het strand bezoeken
  • Archeologisch Museum van Patras
  • Romeins theater van Patras
  • Psilalonia-plein Patras
  • Agios Andreas-kerk
  • Pampeloponnisiako Stadion

Optionele activiteiten Patras

Vanuit Patras kun je in de vrije tijd deelnemen aan diverse optionele activiteiten. Een aantal voorbeelden:

We raden aan om voordat je ergens naar af reist, eerst telefonisch of via de website na te gaan of er beschikbaarheid is. 

Bovenstaande activiteiten is uitsluitend bedoeld om je een idee te geven van de mogelijkheden. Optionele activiteiten boek je zelf ter plaatse bij op basis van eigen risico. Simi Reizen is hierin geen partij en kan niet instaan voor de kwaliteit van de geleverde optionele activiteiten. Optionele activiteiten worden door lokale aanbieders uitgevoerd waarbij Simi Reizen geen controles doet met betrekking tot vergunningen en diploma's, in tegenstelling tot de activiteiten die inbegrepen zijn bij je reissom. 

Wat is nou precies de Peloponnesos?

De Peloponnesos is het grootste schiereiland van Griekenland. Het gehele progamma, met uitzondering van je bezoek aan Athene, vindt plaats op de Peloponnesos. Athene ligt rechtsboven het schiereiland. Oorspronkelijk was de Peloponnesos een eiland, maar door geologische veranderingen is het nu weer onderdeel van het vaste land. Op de Peloponnesos kun je een hele gevarieerde vakantie beleven.

Reizen in de zomervakantie

Houd er rekening mee dat de maanden juli en augustus erg heet kunnen zijn in Griekenland. Dat staat een fijne vakantie niet in de weg, maar zorg dat je voldoende eet en drinkt tijdens je reis. Waar mogelijk vermijden we de heetste uren van de dag, maar dit is niet altijd mogelijk. Een petje of hoedje, voldoende zonnebrandcrème en genoeg drinken blijven belangrijk. 

Waarom kiezen voor Griekenland?

Griekenland kent heerlijke zomers, met veel zonzekerheid en een nihile kans op neerslag. Maar dat is natuurlijk niet de enige reden om naar Griekenland af te reizen. In Griekenland kun je heerlijk eten, kun je veel leren over de geschiedenis, heb je mooie stranden en zijn veel leuke activiteiten mogelijk. Daarnaast is Athene natuurlijk ook wel echt een must visit. Als je houdt van steden, geschiedenis en een vakantie op een zonnige bestemming, dan ben je in Griekenland op het goede adres.

Hoeveel geef ik ter plekke nog uit in Griekenland?

Dat is compleet afhankelijk van je eigen uitgavenpatroon. Onder het tabje inbegrepen kun je exact vinden wat wel en niet inclusief is bij de reissom. Qua maaltijden en drankjes ben je in Griekenland vaak goedkoper uit dan in Nederland. Een maaltijd in een gemiddeld restaurant in de hoofdstad kost ongeveer 15 euro. In de meest toeristische straten zullen de maaltijden prijziger zijn dan in een zijstraatje. Qua lunch ben je goedkoper uit in de supermarkt dan als je ergens uitgebreid gaat lunchen. Een halve liter bier op een terras kost gemiddeld 4 euro, een flesje frisdrank kost je iets minder dan 2 euro. Ter plekke kun je optioneel een bezoek brengen aan de Akropolis, het Parthenon en Ancient Olympia. De kosten hiervan staan aangegeven onder het tabje inbegrepen. Andere optionele activiteiten ter plekke hebben wisselende prijzen. In principe is het programma van de groepsreis vol genoeg om daarnaast niks meer te hoeven ondernemen, maar er zijn wel voldoende mogelijkheden hiervoor.

Welke groepsreizen zijn leuk om ook op te oriënteren?

Als de groepsreis Peloponnesos je aanspreekt, dan kunnen de volgende Europese groepsreizen je wellicht ook interesseren:

Kan ik ter plekke gewoon betalen met mijn bankpas?

Dat kan zeker. De meeste banken bieden bij instellingen de keuze uit 'Europees' en 'Wereldwijd' betalen. Als je twijfelt kun je natuurlijk even in je bankapp kijken of contact opnemen met je bank, zo voorkom je verrassingen. Een creditcard wordt ook geaccepteerd, maar met een bankpas pinnen is vaak voordeliger. Je kunt deze natuurlijk wel meenemen als back-up.

Griekenland is lid van de Europese Unie en je kunt hier gewoon met de Euro betalen. Houd er rekening mee dat in veel restaurants en in kleinere winkels betalen met contant geld gangbaarder is. Ook kunnen er transactiekosten in rekening worden gebracht voor het pinnen. Om beide redenen kan het raadzaam zijn om wat grotere bedragen tegelijkertijd te pinnen.

Ik heb een allergie of dieet, kan daar rekening mee worden gehouden?

Dit kan in beperkte mate, mits je dit hebt doorgeven in het boekingsformulier. Het is geen probleem om bijvoorbeeld als vegetariër mee te reizen. Als je in de avond een restaurant bezoekt zijn er in Griekenland voldoende lekkere gerechten met diverse groenten. Daarnaast wordt er veel gewerkt met vis en vlees in Griekenland. Houd er rekening mee dat ze in Griekenland specifieke allergieën en diëten niet kennen. Bij bijvoorbeeld lactose intolerantie, een vegan dieet en gluten allergieën raden we aan om voldoende producten mee te nemen vanuit Nederland.

Ik wil super graag mee maar ik heb nog geen vrij gekregen, wat nu?

Dan kun je gelukkig ook een optie nemen op deze groepsreis. Hoe dit precies werkt kun je lezen op onze pagina over een optie nemen op een reis. Je plekje wordt vastgehouden totdat je de reis bevestigd of tot de vervaldatum van de optie. Indien de groepsreis bijna vol zit is het ook tijd om de knoop door te hakken, we nemen dan contact met je op. Indien de groepsreis bijna vol zit is het niet meer mogelijk om een optie te plaatsen.

Welke verzekeringen heb ik nodig om op reis te kunnen?

Een reisverzekering is verplicht. Deze dient alle activiteiten die je gaat ondernemen te dekken. Een annuleringsverzekering is op basis van eigen afweging. Controleer goed het dekkingsoverzicht om de beslissing te maken of je graag een annuleringsverzekering wilt afsluiten. Beide verzekeringen kun je als kortlopende variant voor je groepsreis afsluiten via Simi. Controleer eerst zelf of je niet al een doorlopende verzekering hebt, dat scheelt je kosten. Uiteraard mag je ook een kortlopende verzekering elders afsluiten.

Wanneer is het handig om deze groepsreis te boeken?

We raden je aan om deze groepsreis tijdig te boeken. Niet alleen is tijdig boeken qua prijs vaak gunstiger, ook weet je dan zeker dat je plekje alvast vast ligt. Van beide Griekenland groepsreizen is de verwachting dat de reizen al vroegtijdig vol zullen raken.

Hoe kan ik op de hoogte blijven van jullie groepsreizen?

Op de hoogte blijven van de avonturen van reizigers, nieuwtjes en nieuwe groepsreizen? Je kunt je inschrijven voor de nieuwsbrief (+/- 6 keer per jaar een mail) en ons volgen op YouTube (voor aftermovies van groepsreizen) en Facebook, TikTok en Instagram (voor 'live volgen van reisavonturen, reisfoto's en leuke nieuwtjes).

Waar moet ik rekening mee houden m.b.t. corona?

Als reiziger ben je zelf verantwoordelijk voor het voldoen aan de toegangseisen om het vakantieland binnen te mogen reizen en om aan het programma te kunnen deelnemen. Via de website van Nederland Wereldwijd kun je de regels m.b.t. de toegangseisen controleren. Controleer zelf goed of je aan alles voldoet en of je nog eventuele acties moet ondernemen. Ook of een boosterprik noodzakelijk is. Zie ook het kopje 'informatie rondom corona' onder het tabje belangrijk voor meer informatie m.b.t. corona. Via je vertrekinformatie brengen we je enkele weken voor vertrek op de hoogte van de geldende regels.