Weten welke reis bij jou past? Doe de quiz! Sluit je aan bij avontuurlijke groepsreizen voor reizigers tussen de 18 en 32 jaar. Boek je reis zodra je eruit bent - gemiddeld stijgen prijzen naarmate de vertrekdatum dichterbij komt. 

Singlereizen Balkan
  • Sluit je aan bij onze groepsreizen
  • Altijd incl. vervoer
  • 65% reist solo
CAL SGR ANVR

Singlereizen Balkan

Vanaf 1 522,50 €

Ga voor het ontdekken van drie super mooie landen tijdens deze Balkan groepsreis! Je reist samen met 18 tot 32 jarigen door de landen Albanië, Noord-Macedonië en Montenegro. Onderweg onderneem je samen met je reisgroep leuke inbegrepen activiteiten, denk hierbij aan bijvoorbeeld een city tour in Ohrid en Kotor, een wijnproeverij, de beklimming van de Magaro Peak in Galicica National Park en kajakken op het meer van Shkodër! In het onderstaande dag-tot-dag programma kun je lezen wat er allemaal op de planning staat tijdens deze gezellige rondreis Balkan.

In 10 dagen tijd doe je diverse fantastische plekken aan. Je vluchten, ruimbagage, overnachtingen, een activiteitenpakket, alle vervoer ter plekke en meer zijn al inbegrepen bij je reissom. Ook hebben we wat vrije tijd ingepland tijdens deze singlereis Balkan, zodat je tijd hebt om te relaxen of om iets op eigen gelegenheid te plannen. We overnachten in Tirana, Ohrid, Shkodër en Budva tijdens deze rondreis Balkan, waar je ook voldoende leuke barretjes en terrasjes tegen gaat komen. Ga voor een heerlijke vakantie met leeftijdsgenoten!

  • 7 Excursies
  • Incl. ruim & handbagage
  • 10 dagen
  • Normale Moeilijkheid
  • 18-32 jaar
  • 9x O, 1x D
  • 15-20 personen
  • Incl.vlucht
  • Hotel

In deze grafiek zie je de leeftijdsopbouw in de afgelopen drie jaar voor deze specifieke reis. Indien onvoldoende data beschikbaar is, bv. bij een nieuwe reis, zie je de data gebaseerd op het totale gemiddelde van al onze groepsreizen. De samenstelling is altijd min of meer gelijk en geeft je een realistische weergave van wat je kunt verwachten.

Highlights

  • Citytour Ohrid
  • Bezoek Tirana
  • Hike in Galicica NP
  • Traditioneel Macedonisch diner
  • Canyon boottocht
  • Wijnproeverij in Kotor
  • City tour Kotor
Bekijk meer

Inclusief

  • Retourvlucht Amsterdam - Tirana met maximaal 1 overstap
  • Handbagage
  • Ruimbagage (max. 23 kg)
  • Nederlandstalige Simi-host
  • Engelstalige gids
  • Alle overnachtingen in hotels op basis van 2- of 3-persoonskamers
  • Ontbijt op dag 2 tot en met 10 
  • 1x traditioneel Macedonisch diner (op dag 3)
  • Citytour Ohrid
  • SUP of boottocht op het meer van Ohrid
  • Beklimming Magaro Peak incl. entree NP Galicica
  • Boottocht en wandeling Matka kloof met bezoek Vrelo grotten
  • Kajakken op het meer van Shkodër
  • Stadsrondleiding Kotor
  • Wijnproeverij Kotor
  • Alle vervoer en transfers ter plekke incl. kosten tolwegen
  • Toeristenbelasting
  • Bijdrage Garantiefonds SGR. Je kunt de voorwaarden vinden op www.sgr.nl/garantieregeling. Op verzoek stuurt SGR deze voorwaarden toe.

Exclusief:

  • Verplichte fooien Engelstalige gids en chauffeur - EUR 5 p.p. per dag
  • Reisverzekering die de activiteiten die je gaat ondernemen dekt (verplicht) en evt. annuleringsverzekering
  • Overige maaltijden en drankjes
  • Eigen uitgaven ter plaatse, ook voor evt. optionele activiteiten
  • Evt. Corona PCR-test / sneltest indien deze benodigd is

Dag 1 - Aankomst in Tirana, Albanië

Het is zover! Vandaag vliegen we met maximaal 1 tussenstop naar Tirana in Albanië waar onze rondreis van start gaat. Enkele weken voor vertrek hebben jullie al online kennis met elkaar kunnen maken en vandaag zien jullie elkaar voor het eerst op de luchthaven. Doordat we vliegen met groepstickets, vliegen we samen als groep en zijn de geplande vluchttijden al bekend onder het tabje data/prijzen. Houd er rekening mee dat als je heel last minute boekt, het misschien niet meer mogelijk is om samen te vliegen met de groep i.v.m. de deadlines.

Bij aankomst vangt de Nederlandstalige Simi-host jullie op. De transfer brengt ons vervolgens naar ons eerste hotel, waar we genieten van de eerste vakantie momenten en de Simi-host kort het programma met jullie doorneemt. Vroege vlucht gehad? Aanraders in Tirana zijn een bezoek aan het Skanderberg plein, waar je onder andere de Et'hem Bey-Moskee kunt vinden, of het bezoeken van de wijk Blloku, waar je leuke bars en restaurants kunt vinden.

Overnachting: Hotel Kaloshi, Tirana, of soortgelijk

  • We voeren alles van het programma uit zoals op deze pagina is beschreven, echter kan de volgorde van de activiteiten afwijken door verschillende omstandigheden. Boek deze rondreis niet als je hier moeite mee kan hebben. Uiteraard zoeken we naar een passend alternatief als een activiteit helaas echt niet plaats van vinden. De kans hierop is natuurlijk klein.

Dag 2 - Tirana - Ohrid (Noord-Macedonië)

Na de nacht in Tirana en het ontbijtje vertrekken we vandaag naar Noord-Macedonië. In ongeveer 3 uur tijd (indien geen vertraging) reizen we met de bus naar Ohrid. Noord-Macedonië is geen groot land, er wonen slechts enkele miljoenen inwoners. Het is een hartstikke mooie vakantiebestemming, zeker Ohrid met haar grote meer is een echt plaatje. 

Om alles uit ons bezoek aan Ohrid te halen, beginnen we na aankomst met een stadstour van circa 2,5 uur. We slapen hier drie nachten, dus dan is het handig als je een beetje weet waar alles zit! We lopen langs de stadsmuren naar het Archeologisch museum, waar we een rondleiding krijgen en daarnaast bezoeken we verschillende kerken en het amfitheater. Vanaf de middeleeuwse muren van Fort Samuel heb je een mooi uitzicht over het meer van Ohrid.

Na afloop van de stadstour hebben we nog een leuke activiteit op de planning staan. We genieten namelijk van een boottocht OF we gaan suppen op Lake Ohrid. Ter plekke kan de Simi-host jullie vertellen welke van deze twee activiteiten wij gaan doen, dat is afhankelijk van de planning en de beschikbaarheid.

  • Meer informatie over de overnachtingslocaties en de steden waar we verblijven kun je vinden onder de tabjes reisinformatie en faq.

Dag 3 - Bezoek Nationaal Park Galicica

Vandaag is het tijd om veters aan te trekken, want we vertrekken naar Nationaal Park Galicica om hier een wandeling te maken naar de top van de berg Magaro! Dit is de hoogste berg van Noord-Macedonië (circa 2.240 meter hoog). Uiteraard gaan we niet de gehele berg beklimmen, ons startpunt ligt op 1.600 meter. De totale route is ongeveer 9 km lang, met een totaal hoogteverschil van maximaal 700 meter. We wandelen samen onder begeleiding van de gids naar de top. Bij het einde staat je een prachtig uitzicht te wachten. Je hebt hier bij mooi weer zowel uitzicht over Noord-Macedonië als over Albanië, maar ook over het Prespa meer. In principe is de wandeling voor iedereen met een redelijke conditie goed te doen. Indien de wandeling toch een uitdaging voor je is, kun je natuurlijk altijd ergens op een mooie plek wachten tot de groep weer terug is.

We keren daarna weer terug naar het hotel. Nadat we ons hebben omgekleed genieten we samen van een Macedonische avond in een traditioneel restaurant.

Overnachting: Hotel Diplomat, Ohrid, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijden: ontbijt en diner

Dag 4 - Boottocht Matka kloof

We vertrekken vandaag bijtijds naar de Matka Kloof voor een gezellige dag op een wel hele mooie plek. We wandelen langs de dam en het Matka-meer naar de kerk van Sint Andrew, waarna we aan boord gaan van een boot. We maken een boottocht door de Matka Kloof van ongeveer 10 kilometer lang. Je vaart door een schitterende omgeving en kunt genieten van de mooie flora. Onderweg brengen we een bezoek aan de Vrelo grot, welke mooie stalactieten, stalagmieten en twee mooie meren heeft.

Heb je zin in een extra hike? Het is mogelijk om een extra wandeling te maken van ongeveer 40 minuten naar de kerk van St. Nikola Shishovki. Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht over het Matka meer. Daarna, of direct, afhankelijk van de wensen van de groep, reizen we weer terug naar Ohrid.

Je zult zien dat Ohrid een erg gezellige stad is met een hele eigen sfeer, en zeer levendig in de zomermaanden. Je hebt voldoende mogelijkheden om lekker en betaalbaar uit eten te gaan of een drankje te doen. Bezoek ook zeker de beachbars aan het meer!

Overnachting: Hotel Diplomat, Ohrid, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijden: ontbijt 

Dag 5 - Ohrid - Shkodër (Albanië)

We reizen vandaag Albanië weer binnen en vertrekken naar het meer van Shkodër. Dit is het grootste meer van de Balkan (370 km2 groot ongeveer), het leefgebied van vele vogels en tevens een nationaal park. Ook de gelijknamige stad Shkodër zelf is een van de oudste en meest historische plaatsen van Europa. We reizen hier ongeveer in een ruime 4,5 tot 5 uur naartoe (afhankelijk van de drukte van het nog iets langer duren).

Na een volle planning de afgelopen dagen hebben jullie vanmiddag vrije tijd. Zodoende kun je zelf bepalen of je lekker wilt relaxen of hier het e.e.a. wilt ondernemen. Je kunt hier heerlijk zwemmen in het meer maar ook gaan voor een bezoek aan het Rofaza fort of ronddwalen in het oude centrum met haar gezellige sfeer en fotogenieke plekken. Zin in een drankje? In het oude centrum kun je voldoende leuke barretjes vinden, ook leuk voor in de avond! 

Overnachting: Kompleksi Exalco 4, Shkoder, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijd: ontbijt 

  • Houd er rekening mee dat hotels in deze land vaak wat oubollig ogen en een eigen stijl hebben. Verwacht dus geen superdeluxe accommodaties, maar wel schone en degelijke accommodaties.

Dag 6 - Kajakken meer van Shkodër - Budva (Montenegro)

Na het ontbijt gaan we kajakken op het meer van Shkodër. Zodoende zien we ook de mooie stad vanaf het meer. Een gezellige groepsactiviteit met de nodige waterpret.

Na al diverse mooie plekken ontdekt te mogen hebben in Noord-Macedonië en Albanië vertrekken we vandaag naar Montenegro. We reizen af naar Budva, een mooie stad met middeleeuwse muren en twee toegangspoorten die ons een blik geven op het verleden van deze stad. Je hebt hier ontzettend veel leuke uitgaansmogelijkheden, dus we raden jullie zeker aan een leuke avond uit te plannen.

Het is absoluut geen straf om hier een aantal dagen te verblijven, mede door het zonnige klimaat en de ligging aan de Adriatische zee. Wist je dat Montenegro maar +/- 600.000 inwoners heeft? Daarvan wonen de meeste mensen in de hoofdstad Podgorica. 

Overnachting: Hotel Monterlo, Budva, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijd: ontbijt 

Dag 7 - Budva - Baai van Kotor

Op ongeveer een half uur tot een uurtje rijden kun je Kotor vinden, net als Budva een mooie kuststad en tevens een havenstad. Hier genieten we van een gegidste rondleiding met sightseeing van de belangrijkste bezienswaardigheden. We doen tijdens deze Balkan groepsreis veel steden aan, maar je zult zeker merken dat ze allemaal zeer divers zijn en absoluut de moeite waard om te bezoeken. Bijzonder aan Kotor is dat de binnenstad geheel autovrij is, fotocamera zeker weer mee dus als je deze hebt! De meest bijzondere bezienswaardigheden zijn de stadsmuren, Square of Arms, Besckuca Palace, Byzanti Palace, Pima Palace, St. Typhon Palace en de North Gate.

Naast het zien van wat Kotor allemaal te bieden heeft, gaan we het vandaag ook proeven. In Kotor staat namelijk een wijnproeverij op het programma. We genieten samen weer van een mooie en gezellige dag, in een van de mooiste plaatsen van Montenegro. Vannacht overnachten we opnieuw in Budva.

Overnachting: Hotel Monterlo, Budva, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijd: ontbijt 

Dag 8 - Stranddag Budva

Na een heerlijk programma in drie toplanden geniet je vandaag van een stranddag in Budva. We weten dat vrije tijd ook erg belangrijk is tijdens een groepsreis, zeker groepsrondreizen zijn per definitie redelijk intensief. Je kunt vandaag dus zelf beslissen of je er met de hele groep een stranddag van maakt, of liever met een kleiner groepje bijvoorbeeld een terrasje pakt. Haal een lekker ijsje, ga voor een lekker kopje koffie, geniet van het heerlijke weer, shop wat souvenirtjes en geniet van de relaxte sfeer in deze stad!

Wil je graag nog iets actiefs ondernemen? In Budva zijn diverse excursies optioneel bij te boeken. Voorbeelden zijn bijvoorbeeld kajakken of suppen, maar ook raften en paragliden behoren tot de mogelijkheden. Ter plekke kun je als je wilt een leuke activiteit bijboeken. Houd er rekening mee dat deze activiteiten niet door Simi worden aangeboden en altijd op basis van eigen risico zijn. Indien er programma wijzigingen zijn gaat het Simi programma altijd voor. Boek dus iets leuks ter plekke of leg iets vast wat je kort van tevoren nog kosteloos kunt annuleren. We overnachten nog een laatste nachtje in Budva.

Overnachting: Hotel Monterlo, Budva, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijd: ontbijt 

Dag 9 - Budva - Tirana (Albanië)

Het is tijd om weer terug te reizen naar Albanië. We eindigen de Balkan groepsreis waar we deze zijn begonnen, in Tirana. In totaal zijn we, opnieuw afhankelijk van de drukte op de weg, ongeveer 4 uur onderweg. We checken in bij ons hotel en genieten van de laatste avond samen tijdens deze gezellige groepsreis.

We raden het zeker aan om met z'n allen nog een gezellig afscheidsdiner te plannen om de reis goed af te sluiten. Als je nog wat souvenirs wilt shoppen, wat bezienswaardigheden wilt meepakken of een terrasje wilt bezoeken, dan is Tirana hier natuurlijk ook een goede plek voor. Proost op de laatste avond!

Overnachting: Hotel Kaloshi, Tirana, of soortgelijk
Inbegrepen maaltijd: ontbijt 

  • Lees alvorens het boeken alle tabjes goed door, zodat je precies weet wat je kunt verwachten van deze groepsreis Balkan.

Dag 10 - Naar huis

We genieten van het laatste ontbijt in Albanië en dan is het tijd om weer de koffers in te pakken en naar huis te vertrekken na een fantastisch avontuur. Afhankelijk van de vluchttijden heb je misschien nog wat vrije tijd in Tirana, maar het kan ook zijn dat we vroeg vliegen en het handig is om je koffer alvast een avond van tevoren in te pakken. De geplande vluchttijden kun je vinden onder het tabje data/prijzen. Let op: Vluchttijden zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen van de airlines, hier hebben we geen invloed op.

Uiteraard doen we ons uiterste best om het programma exact zo uit te voeren zoals op de site aangegeven staat. Houd er rekening mee dat er sprake kan zijn van verschillende situaties en omstandigheden waardoor we wijzigingen dienen aan te brengen in het programma of de planning. Reis dus mee met een flexibele instelling!

Inbegrepen maaltijd: ontbijt

  • Vanaf enkele weken voor vertrek is het mogelijk om kennis te maken met je reisgenoten en je reisinformatie in te zien. Je ontvangt hiervoor inloggegevens voor ons om in te kunnen loggen op je persoonlijke reisaccount.

Vertrekgarantie

Bij een groepsreis zijn we altijd afhankelijk van het aantal boekingen voor een reis. Hoe vroeger je zelf boekt, hoe eerder wij weten of je reis door kan gaan. Over het algemeen gaat zeker 90% van onze rondreizen gewoon door. We hebben tot 20 dagen voor vertrek de tijd om de reis bij onvoldoende reizigers nog te annuleren. Over het algemeen hoeven we dit gelukkig niet te doen en zelfs als een reis geannuleerd moet worden proberen we dat ruim op tijd te doen, zodat er voldoende mogelijkheid is een alternatief te vinden.

Je kunt er echter vanuit gaan dat de kans groot is dat de reis gewoon door kan gaan. Zodra je een inlog ontvangt voor Mijn Simi en je vertrekinformatie en reisgenoten zichtbaar zijn in Mijn Simi, weet je dat de minimumdeelname is behaald.

Vluchten en informatie over vliegen

De vluchttijden die je ziet staan onder het kopje data/prijzen zijn in principe definitief, maar altijd onder voorbehoud van wijzigingen. In de reisbranche is het gebruikelijk dat de reisduur in dagen wordt gerekend. Het kan bij een vluchtwijziging gebeuren dat een reis in uren korter of langer wordt. Hier hebben wij geen invloed op. We leggen groepstickets ruim voor vertrek vast, maar schema wijzigingen vanuit de luchtvaartmaatschappij zijn nooit uit te sluiten. 

Voor het vliegen maken we gebruik van een groepsticket. Het is niet mogelijk deze rondreis te boeken zonder de bijbehorende retourvlucht.

Ruimbagage is inbegrepen bij je reissom. Indien we met een overstap vliegen wordt je bagage automatisch doorgestuurd naar de eindbestemming. Verder is een overstap niet veel anders dan bij een trein. Je zoekt op het informatiebord op bij welke gate je moet zijn en loopt naar de betreffende gate toe. 

De Simi-host is over het algemeen al ter plaatse en vliegt dus niet met de groep mee. Boek een reis met Simi dus alleen als je het geen probleem vind om samen met je groep in te checken en te vliegen en zelfstandig (met je reisgenoten) kunt en durft te reizen.

Let op: Je naam dient exact overgenomen te worden zoals deze in je paspoort of op je ID-kaart staat. Het gaat hierbij om je eerste officiële voornaam in je paspoort of id-kaart en je volledige voornaam. Deze dienen exact overeen te komen. Zorg dus dat je deze juist doorgeeft aan Simi.

Kennismaken

Enkele weken voor vertrek ontvang je van ons inloggegevens voor Mijn Simi. In Mijn Simi kun je je vertrekinformatie vinden, net als je vluchtinformatie en een link naar de paklijst. Ook kun je hier de voornamen, leeftijden en woonplaatsen van je reisgenoten bekijken. Door je telefoonnummer achter te laten kunnen jullie samen een Whatsapp groep aanmaken. Simi Reizen maakt geen deel uit van dit Whatsapp gesprek. Op een enkeling na laat iedereen zijn of haar telefoonnummer achter.

Ook kun je via Mijn Simi eenvoudig nog een reisverzekering afsluiten indien gewenst, je (restant)betaling doen via iDeal en belangrijke informatie inzien over je groepsreis.

In de Whatsapp groep kunnen jullie afspraken maken voor het samen verzamelen op de luchthaven. Zodoende kunnen jullie samen de procedures doorlopen op de luchthaven en wat meer kennis met elkaar maken.

De voordelen van het boeken van een pakketreis

Als je bij Simi Reizen een groepsreis boekt, gaat het altijd om een pakketreis. Een pakketreis wordt altijd gedekt door de SGR, die garant staan voor de touroperator in het geval van een faillissement (niet aan de orde, maar wel belangrijk om te weten). Als reisorganisator zijn we er daarnaast voor je om hulp en bijstand te verlenen als er iets gebeurt. Dat betekent dat we je altijd zullen helpen indien iets anders gaat dan gepland. Als er ter plaatse iets gebeurt waardoor de reis niet voortgezet kan worden, bijvoorbeeld een vulkaanuitbarsting of ander natuurgeweld, dan is het onze verantwoordelijkheid om je weer veilig thuis te krijgen. 

Reis je samen met iemand? 

Als je samen een reis boekt is het belangrijk dit aan te geven in het veld bijzonderheden. Zo weten wij dat je samen met iemand anders de reis boekt. Elke reiziger moet wel zelf zijn boeking plaatsen. Over het algemeen reist minimaal 60% van onze reizigers solo. Het is ons nog nooit gebeurd dat iemand terechtkomt in een groep waarin alle mensen samen reizen. Daar hoef je je dus ook niet druk om te maken!

Verblijf - hotels

Tijdens deze rondreis verblijf je in hotels. Dit zijn degelijke 3-sterrenhotels. Houd er echter rekening mee dat de standaarden in deze landen anders zijn dan in Nederland. Ontbijt is dagelijks inbegrepen. De faciliteiten per hotel verschillen. Verwacht geen extreme luxe, maar je mag wel rekenen op schone kamers. Is er iets toch onverhoopt niet naar wens? Meld het dan bij de Simi-host! 

Op basis van de heenreis mag je uiteraard zelf beslissen met wie je graag een kamer wilt delen. Je slaapt tijdens deze groepsreis bij de meeste hotels in een twee- of driepersoonskamer. De geplande hotels vind je hieronder:

  • Tirana 1e nacht - Hotel Kaloshi of soortgelijk
  • Ohrid, nacht 2, 3 en 4 - Hotel Diplomat of soortgelijk
  • Shkodër nacht 5 - Kompleksi Exalco of soortgelijk
  • Budva nacht 6, 7 en 8 - Hotel Monterio of soortgelijk
  • Tirana nacht 9 - Hotel Kaloshi of soortgelijk

Hotels zijn altijd onder voorbehoud. Doordat we met een vrij grote groep reizen kan het zijn dat een bepaald hotel geen beschikbaarheid heeft op de geplande reisdata. We wijken dan uit naar een soortgelijk hotel. We geven de hotels weer om je een idee te geven wat je kunt verwachten en wat het niveau van de hotels is tijdens deze rondreis. 

Over de Simi-host

Tijdens je reis is er een Nederlandstalige Simi-host vanuit Simi aanwezig op locatie. Deze leidt alles in goede banen ter plaatse en is je aanspreekpunt als er iets is. De Simi-host heeft vaste contactmomenten met de groep en is er om hulp en bijstand te verlenen wanneer nodig. Simi-hosts worden jaarlijks door Simi grondig getraind. 

De Simi-host is al aanwezig ter plaatse en zal jullie ter plekke verwelkomen en het programma met jullie doornemen. Tijdens de dagelijkse vaste contactmomenten informeert de Simi-host jullie over het programma en wat handig is om mee te nemen. Op deze momenten kun je ook bij de Simi-host terecht voor eventuele vragen of problemen. De Simi-host kan jullie informeren over leuke dingen om te doen in de vrije tijd, maar is hier zelf niet bij aanwezig. De Simi-host is voor dringende zaken echter wel per Whatsapp bereikbaar.

Qua hulp en bijstand kan de Simi-host je helpen aan de juiste informatie. Stel, je hebt bijvoorbeeld de pech dat je een dokter moet bezoeken, dan kan de Simi-host je vertellen waar je een arts kunt bezoeken en wat handig is om mee te nemen. Houd er rekening mee dat de Simi-host zelf niet mee zal reizen naar een arts en dat de Simi-host ook geen hulpverlener is. Boek deze groepsreis dus niet als je specifieke begeleiding verwacht tijdens een reis, maar als je met een zelfstandige en zelfredzame houding zin hebt in een leuke groepsvakantie. 

Diverse inbegrepen activiteiten worden begeleidt door lokale Engelssprekende ervaren gidsen of activiteitenbegeleiders met de nodige diploma's en kennis. Tijdens deze activiteiten is de Simi-host zelf niet altijd aanwezig. 

Bijzonderheden

Heb je bijzonderheden die van invloed kunnen zijn op de reis? Dan ben je verplicht dit door te geven bij je boeking. Het niet doorgeven van bijzonderheden kan reden zijn voor uitsluiting van de reis. Wij plakken nooit labels, maar het is van groot belang dat wij weten of er dingen zijn die spelen. 

Verzekeringen en dergelijke

Het is verplicht een reisverzekering af te sluiten die alle activiteiten dekt die we uitvoeren tijdens deze rondreis. Deze hoef je niet bij Simi Reizen af te sluiten, dit mag ook elders. Het is bij het maken van je boeking mogelijk een kortlopende reisverzekering en/of annuleringsverzekering af te sluiten via Simi, de reisverzekering dekt alle inbegrepen activiteiten van de rondreis. Meer informatie over de kortlopende reisverzekering en kortlopende annuleringsverzekering.

Je zorgverzekering dekt zorgkosten. De reisverzekering dekt aanvullende kosten en zorgkosten waar je reguliere zorgverzekering dit niet vergoedt. Controleer van tevoren goed het dekkingsoverzicht zodat je weet waar je aan toe bent.

Informatie rondom corona

Steeds meer landen leggen beperkingen op aan reizigers die niet (volledig) gevaccineerd zijn. Reken erop dat je voor toekomstige reizen naar veel bestemmingen volledig gevaccineerd tegen COVID moet zijn (incl. evt. boosterprikken).

Hoewel veel bestemmingen ook een negatieve testuitslag accepteren om het land binnen te komen, kunnen er aanvullende beperkingen gelden ter plaatse voor mensen die niet gevaccineerd zijn. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om restaurantbezoek, bezoek aan musea en toeristische attracties.

Zolang Simi Reizen het programma kan uitvoeren zoals gepland is het aan jezelf om te zorgen dat je ofwel gevaccineerd bent ofwel locaties zoekt waarbij je eventueel getest kunt worden zodat je geen programma-onderdelen hoeft te missen. 

Paspoort of ID-kaart

Voor deze rondreis is een geldig paspoort of ID-kaart verplicht. Een paspoort of ID-kaart moet in de meeste gevallen nog zes maanden geldig zijn bij terugkomst in Nederland. 

Voor de vluchten en hotels kan het zijn dat wij je paspoortgegevens door moeten geven. Indien dit het geval is vragen wij deze gegevens aan je via Mijn Simi. Deze worden na afloop van de rondreis door ons verwijderd en uitsluitend gedeeld met partijen die rechtstreeks betrokken zijn bij de uitvoer van de reis. 

Let op: in sommige hotels kan het zijn dat men een kopie van je paspoort maakt. Dit heeft te maken met plaatselijke regelgeving. 

Reisvaccinaties

Er gelden (buiten eventuele corona-vereisten) geen verplichte vaccinaties voor de landen die we tijdens deze rondreis bezoeken. De volgende vaccinaties worden echter wel aanbevolen:

  • DTP
  • Hepatitis A

We raden je aan met je huisarts te overleggen welke vaccinaties voor jouw persoonlijke situatie van toepassing zijn. Ook kun je (de website van) de GGD raadplegen.

Optionele activiteiten

Tijdens je groepsreis Balkan zijn diverse activiteiten inbegrepen bij je reissom. Wil je ter plekke nog optionele activiteiten ondernemen? Deze boek je dan ter plekke bij bij een lokale aanbieder, hier is Simi geen partij is. Optionele activiteiten zijn altijd op basis van eigen risico. Simi Reizen kan niet instaan voor de kwaliteit van de geleverde optionele activiteiten en doet bij optionele activiteitenaanbieder geen controles met betrekking tot vergunningen en diploma's, in tegenstelling tot de activiteiten die inbegrepen zijn bij je reissom.

De getoonde prijs is de prijs exclusief bijdrage calamiteitenfonds (EUR 2,50 €) en de consumentenbijdrage SGR (EUR 5,00 €).

  • Selecteer
    Begindatum
    Einddatum
    REISDUUR
    Vluchtschema

    Vluchttijden zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen door de luchtvaartmaatschappij. Definitieve vluchttijden vind je enkele weken voor vertrek in je Simi account.

    Prijs

    geel = minder dan 10 plekken. oranje = laatste paar plekken

  • Do 13-07-2023
    Za 22-07-2023
    10 dagen
    1 559,00 €
  • Za 22-07-2023
    Ma 31-07-2023
    10 dagen
  • Ma 31-07-2023
    Wo 09-08-2023
    10 dagen
  • Wo 09-08-2023
    Vr 18-08-2023
    10 dagen
  • Vr 18-08-2023
    Zo 27-08-2023
    10 dagen
    1 515,00 €
Op dit moment zijn er nog geen recensies voor deze reis. Dat kan zijn omdat de reis nieuw is of aangepast is ten opzichte van vorig jaar. Bekijk alle andere recensies
  • door Montenegro actieve groepsreis (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 26-07-2019

    10

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    10

    ACTIVITEITEN

    10

    Super leuke rondreis gehad in Montenegro met Simi reizen. Het diverse van het land sprak mij erg aan. Verder hadden we een super reisleidster die leuk betrokken was bij de groep. De reis was actief maar met voldoende rustmomenten om bij te komen. Dus m.a.w. leuke groep, leuke reisleidster en een mooi land. Zeker een aanrader

  • door Groepsreis Costa Rica (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 16-01-2020

    10

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    10

    ACTIVITEITEN

    10

    In januari 2020 heb ik een prachtige reis gemaakt met Simi reizen door Costa Rica! De afwisseling tussen ontspanning en activiteiten was goed. Het was bijzonder om de verschillende klimaatzones en natuurgebieden te bezoeken en ook met de lokale bevolking kennis te maken; overnachten bij een Costa Ricaans gastgezin was hierbij heel uniek! We hadden een goede comfortabele bus waarmee we bijna elke dag reden. Ook onze chauffeur Jimmie was heel leuk!
    Zeker een reis en vakantie om nooit te vergeten. Bij twijfel gewoon doen! Pura Vida!

  • door Sri Lanka (Jongerenreizen 18-25) op 07-11-2019

    8

    REISLEIDING

    8

    PRIJS KWALITEIT

    8

    ACTIVITEITEN

    8

    Een geweldig land met vele verschillende landschappen en een leuke groep mensen.

    Ik heb een hele leuke vakantie gehad waar we vele verschillende plekken hebben bezocht. Er zitten leuke activiteiten in en al het eten is geregeld. Er waren hele aardige Sri Lankaanse mensen die met ons mee reisden en ervoor zorgden dat het ons aan niks ontbrak. We kregen ook nog wat cultuur mee, en hebben een echte locale lunch meegemaakt. Dit vond ik bijzonder om mee te maken. Alles gewoon echt goed geregeld, ook met dank aan de reisleidster vanuit Simi.

    De landschappen vond ik indrukwekkend, helemaal de theeplantages en de landschappen die te zien waren tijdens de treinreis. Echt een must do als je in Sri Lanka bent.

    Daarbij hadden wij een erg gezellige groep, waarin iedereen alleen reisde. Het klikte goed en konden met elkaar een leuk feestje bouwen.

    Ik zal deze reis zeker aanraden, helemaal gezien de prijs-kwaliteit verhouding.

    Simi, dankjewel voor de zeer geslaagde vakantie!

  • door Grand Tour of the West - USA (Jongerenreizen 18-25) op 01-09-2022

    8

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    7

    ACTIVITEITEN

    8

    Ik vond het een super leuke reis, alles was goed geregeld en georganiseerd. De accomodaties waren ook prima en ik vond het leuk dat we aan het einde nog 2 steden bezocht hebben voor de afwisseling en je de vrijheid had om zelf dingen te ondernemen/bezoeken.

  • door Jongerenreizen Ierland (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 10-09-2019

    9

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    9

    ACTIVITEITEN

    9

    Mijn reis naar Ierland met Simi was echt geweldig! Prachtige reis, mooi land, druk en leuk programma en gezellig groep mensen. De reisbegeleiding, Vera, was goed en leuk en onze buschauffeur Anthony wist veel over Ierland. Ierland en Simi is zeker aan te raden!

  • door Frankrijk Actief (Jongerenreizen 18-25) op 31-07-2020

    9

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    9

    ACTIVITEITEN

    9

    Veel gezelligheid, duidelijke en flexibele reisleiding (Sonny en Dion), leuke groep, gave activiteiten.

  • door Groepsreizen Balkan Servië (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 16-07-2019

    9

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    9

    ACTIVITEITEN

    9

    Een geweldige reis gehad in Servie. Goede begeleiding vanuit wild serbia en vanuit simi zelf. Activitieten waren erg avontuurlijk. Soms mocht dit iets beter beveiligd zijn. Matjes om op te slapen waren iets te dun. Verder een reis om nooit te vergeten!!

  • door Grand Tour of the West - USA (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 23-09-2019

    10

    REISLEIDING

    10

    PRIJS KWALITEIT

    10

    ACTIVITEITEN

    10

    Ik ben gisteren met een onwijs leuke groep en reisleidster Annelies terug gekomen van de reis naar de Nationale parken in Amerika.
    Ik heb een reis gemaakt die zeker de boeken in gaat en die ik nooit meer zal vergeten. Wat een onwijs leuke tijd heb ik gehad. 15 dagen lang genieten van al het moois wat Amerika te bieden heeft, en vooral niet te vergeten: het vele lachen wat ik met de groep kon. We waren totaal onbekend van elkaar maar vanaf dag 1 voelde het al zo goed!
    Annelies heeft ons de mooiste plekjes laten zien en we hebben heel wat kilometers gemaakt.
    Ik was een beginner als het om hiken gaat maar deze reis was heel goed te doen. Heel veel gewandeld in de parken.
    We zijn in heel wat hotels en motels geweest en deze waren erg goed verzorgd. Nette kamers en erg schoon. We sliepen telkens met 4 personen op een kamer.
    Elke avond kregen wij van Annelies een Whatsapp berichtje met het dagprogramma voor de volgende dag, adressen van de dichtstbijzijnde winkels en tips voor wat we konden doen in Amerika.
    Het einde van de vakantie liep
    Ik heb nog nooit zoveel gezien in twee weken tijd.
    Dit was mijn eerste reis met Simi maar zeker niet de laatste.

  • door Slovenie (Jongerenreizen 18-25) op 09-07-2021

    8.7

    REISLEIDING

    8

    PRIJS KWALITEIT

    9

    ACTIVITEITEN

    9

    Ik heb een supertijd gehad met Simi in Slovenië! Geen problemen gehad met slecht geregelde activiteiten e.d., fijne klantenservice die hielp bij het (om)boeken van mijn reis, een leuke groep en precies het goede niveau van uitdaging/spanning tijdens de activiteiten. Ik zou het aanraden!

  • door Lapland groepsreis Zweden (Groepsreizen & singlereizen 24-32) op 06-03-2022

    9

    REISLEIDING

    9

    PRIJS KWALITEIT

    9

    ACTIVITEITEN

    9

    De reis, begeleiding en de vakantie waren top geregeld! Voor een eerste groepsreis had ik geen betere vakantie en groep kunnen krijgen. Groep was gezellig en niemand liep te klagen of viel er buiten, activiteiten waren leuk en goed geregeld en het hotel was ook goed. Heb een heerlijke vakantie gehad met het noorderlicht als toetje!

Groepsreizen Balkan

Tijdens je groepsreis door de Balkan bezoeken we Montenegro, Noord-Macedonië en Albanië. In het onderstaande kaartje kun je bekijken welke plekken wij gaan bezoeken.

Valuta en betalen in Montenegro, Noord-Macedonië en Albanië

  • In Montenegro kun je betalen met de Euro.
  • In Noord-Macedonië betaal je met de Macedonische denar. 1 Euro is ongeveer 60 denar.
  • In Albanië kun je betalen met de Albanese lek. 1 Euro is ongeveer 115 lek.

We raden je aan om bij aankomst in Noord-Macedonië en Albanië ter plekke geld op te nemen bij een pinautomaat. Zorg ervoor dat je gecheckt hebt dat je betaalpas geschikt is voor betalingen in deze landen. 

Het is in deze landen gebruikelijk om met contant geld te betalen. Zorg dus dat je altijd wat op zak hebt. Enkel bij grote winkels kun je betalen met je pinpas. Een creditcard wordt lang niet overal geaccepteerd, maar je kunt deze altijd voor de zekerheid meenemen.

Prijzen in Montenegro, Noord-Macedonië en Albanië

In de Balkan zijn producten een stuk goedkoper dan in Nederland. De lonen zijn in deze landen ook een stuk lager. Om je een idee te geven van de gemiddelde prijzen in de volgorde Montenegro / Noord-Macedonië / Albanië:

  • Cappuccino: 1,40 euro / 2,10 euro / 1,20 euro
  • Blikje cola: 1,70 euro / 1,10 euro / 1,10 euro
  • Lokaal bier, halve liter (terras / restaurant): 2,00 euro / 1,40 euro / 1,30 euro
  • Lokaal bier, halve liter (supermarkt), 0,85 euro / 0,75 euro / 0,85 euro
  • Warme maaltijd in een eenvoudig restaurant: 6,00 euro / 4,00 euro / 5,00 euro

Houd er rekening mee dat op toeristische plekken de prijzen wel iets hoger kunnen liggen.

Praktische informatie Balkan landen

  • Visum: Je hoeft geen visa aan te vragen voor deze groepsreis.
  • Wereldstekker: Voor zowel Montenegro als Noord-Macedonië en Albanië heb je geen speciale reisstekker nodig.
  • Paspoort of id-kaart: Naar alle drie de landen kun je zowel afreizen met een paspoort als een id-kaart. Je paspoort of id-kaart dient bij vertrek naar Nederland nog minimaal 3 maanden geldig zijn.
  • Tijdsverschil: In alle drie de landen is er geen sprake van tijdsverschil.
  • Talen: In Montenegro wordt Montenegrijns gesproken, in Noord-Macedonië Macedonisch en Albanees en in Albanië Albanees. In de grotere plaatsen die we bezoeken komen veel toeristen waardoor je hier prima met Engels uit de voeten kunt.
  • Internet: Neem contact op met de aanbieder van je telefoonabonnement om na te gaan of je internet hebt in deze landen. 

Wat kan ik verwachten van Tirana in Albanië?

Tirana is de hoofdstad van Albanië en ligt in het midden van het land. De bezienswaardigheden liggen mooi centraal in het centrum waardoor je te voet makkelijk de mooiste plekken kunt bereiken. Bekijk vooral de bijzondere architectuur als je door de stad heen dwaalt. Wil je in je vrije tijd iets bezoeken? Aanraders zijn o.a. de Et'hem Beys moskee, het Skanderbeg plein, de moskeeën en de historische leerlooiers brug. Indien je geïnteresseerd bent in de geschiedenis rondom de Tweede Wereldoorlog en het communisme, kun je ook een bezoek brengen aan een bunker onder de stad.

Een terrasje pakken is perfect mogelijk in de straat Rruga Murat Toptani. Ook in de Blloku wijk komen veel locals samen om een terrasje te pakken of uit eten te gaan. Winkelen kan uitstekend in het moderne Toptani Shopping Center.

Wat kan ik verwachten van Ohrid in Noord-Macedonië?

Ohrid is een mooie stad in het zuidwesten van Noord-Macedonië, gelegen aan het gelijknamige meer. In dit meer kun je heerlijk zwemmen in je vrije tijd. Het water is ook heerlijk helder en rondom het meer kun je diverse stranden vinden. Houd er rekening mee dat het nadeel van heel helder water is dat veel stranden kleine kiezelsteentjes hebben. Hiervoor is het handig om waterschoenen mee te nemen.

Ohrid kent een uitgebreide geschiedenis waardoor je veel te weten kunt komen als je interesse hebt in geschiedenis en cultuur. In Ohrid kun je lekker veel barretjes en kroegjes vinden voor een gezellige avond uit.

Wat kan ik verwachten van Shkodër in Albanië?

Shkodër kun je vinden in het noorden van Albanië. Ook deze stad is super historisch en was tevens vroeger een handelsstad. Het is een zeer gezellige stad, met zowel Oosterse als Europese invloeden. In je vrije tijd kan het leuk zijn het Rofaza fort te bezoeken, te slenteren door het oude centrum of een terrasje te pakken.

Shkodër is (nog) geen mega bekende toeristische stad, wat juist de stad ook extra charme geeft. Een mooie afwisseling van de drukker bezochte steden Ohrid en Budva.

Wat kan ik verwachten van Budva in Montenegro?

Budva is een heerlijke toeristische stad in Montenegro. Niet alleen kun je heerlijk relaxen aan het water, ook heeft Budva een goed nachtleven en is er voldoende te beleven. Veel jongeren in Montenegro reizen dan in hun zomervakantie ook graag af naar deze stad voor een heerlijke vakantie. Locals genieten van een aperitief op het strand om vervolgens rond een uur of 20:00 aan te schuiven in een restaurant.

Leuk om te weten is dat het centrum van Budva autovrij is. Dit maakt de stad natuurlijk ook heerlijk fotogeniek. De middeleeuwse stadsmuren en het water helpen hier natuurlijk ook een handje bij. In tegenstelling tot de kiezelstranden bij het meer van Ohrid, kun je hier juist weer veel fijne zandstranden vinden.

Kan ik het water gewoon drinken in deze landen?

In alle drie de landen raden we je sterk aan om geen kraanwater te drinken, maar om een bidon mee te nemen en samen met je reisgenoten een grote fles water te halen in de supermarkt om deze bij te vullen. Er zit bijvoorbeeld meer chloor in het kraanwater in deze landen, en het zou vervelend zijn als je tijdens de reis last krijgt van je buik omdat wij dit in Nederland niet gewend zijn. Je tanden poetsen met het kraanwater zou niet veel problemen op moeten leveren, maar als je dit liever niet doet kun je hiervoor natuurlijk ook water uit de supermarkt gebruiken.

Kan ik deze reis in mijn eentje boeken?

Ja zeker! Meer dan de helft van de reizigers reist zelfs alleen. Daarom zijn groepsreizen zo leuk, je leert ontzettend veel nieuwe mensen kennen. Ook de mensen die samen boeken, boeken bewust een groepsreis. Voor vertrek ontvang je van ons een handige inlog voor Mijn Simi. Hierin kun je handige informatie vinden over je reis, maar ook samen een Whatsappgroep aanmaken met je reisgenoten en kennismaken met elkaar. Vrijwel iedereen heeft wel een beetje gezonde spanning alvorens een reis.

Kan ik deze reis ook samen boeken met een vriend of vriendin?

Dat mag uiteraard ook. Je vult dan allebei of allemaal een eigen boekingsformulier in. Bij het veldje bijzonderheden kun je aangeven met wie je samen reist, dan houden we hier rekening mee. Bij de meeste groepsreizen reizen mensen die samen reizen mee met een tweetal, maar het is natuurlijk ook toegestaan om als groepje te boeken. 

Kan ik deze reis ook samen boeken met een vriend of vriendin?

Dat mag uiteraard ook. Je vult dan allebei of allemaal een eigen boekingsformulier in. Bij het veldje bijzonderheden kun je aangeven met wie je samen reist, dan houden we hier rekening mee. Bij de meeste groepsreizen reizen mensen die samen reizen mee met een tweetal, maar het is natuurlijk ook toegestaan om als groepje te boeken. Mannen en vrouwen slapen gescheiden in de kamers i.v.m. privacy voor het omkleden. 

Wat voor mensen reizen mee met deze groepsreis?

Deze groepsreis Balkan kun je boeken als je tussen de 18 en 32 jaar bent. Veel mensen die meereizen naar de Balkan zijn avontuurlijk, gezellig, staan open voor nieuwe culturen en vinden het leuk om niet voor een hele standaard reisbestemming te gaan. 

Wanneer is het handig om deze groepsreis te boeken?

We raden je aan om deze groepsreis tijdig te boeken. Niet alleen is tijdig boeken qua prijs vaak gunstiger, ook weet je dan zeker dat je plekje alvast vast ligt. Vlak voor de zomer moeten wij vaak veel mensen teleurstellen omdat de reizen al vol zitten.

Kan ik ook kiezen voor het nemen van een optie?

Als je graag mee wilt met deze groepsreis is het mogelijk om direct een boeking te plaatsen, maar kun je ook kiezen voor het nemen van een optie. Hoe dit precies werkt kun je lezen op onze pagina een optie op een reis nemen. Een optie nemen is vooral handig wanneer je nog vrij moet regelen of als je nog heel even wil nadenken over de groepsreis. Weet je zeker dat je graag mee wilt? Dan kun je een boeking plaatsen. Een boeking is namelijk direct een definitieve boeking.

Ik heb een allergie of dieet, in hoeverre kan daar rekening mee worden gehouden?

Je kunt het in het boekingsformulier aangeven als je een dieet volgt of allergieën hebt, dan proberen we hier zo veel mogelijk rekening mee te houden.

Houd er echter rekening mee dat ze hele specifieke diëten of allergieën niet kennen in de Balkan en hier ook standaard geen rekening mee gehouden kan worden. Als vegetariër naar de Balkan afreizen en hier een lekker restaurantje uitzoeken is op de meeste plekken goed te doen. Eet je wel vis? In Ohrid kun je ook veel restaurants vinden die vis serveren. In het binnenland van de verschillende landen gaat dit vaker om vleesmaaltijden, maar wordt er ook veel gewerkt met salades, bonen, gevulde paprika's, filodeeg met kaas en diverse groentes. Bij de inbegrepen maaltijden kunnen we niet garanderen dat we volledig rekening kunnen houden met allergieën en diëten, in hoeverre mogelijk houdt onze lokale partner hier rekening mee.

Om teleurstelling op locatie te voorkomen, raden we aan om voldoende snacks vanuit Nederland mee te nemen als je een dieet volgt of allergie hebt. Zodoende heb je altijd iets bij je dat je kunt eten. Eet je glutenvrij? Neem dan eens ons pagina door over glutenvrij reizen

Hoe kan ik op de hoogte blijven van jullie groepsreizen?

Op de hoogte blijven van de avonturen van reizigers, nieuwtjes en nieuwe groepsreizen? Je kunt je inschrijven voor de nieuwsbrief (+/- 6 keer per jaar een mail) en ons volgen op YouTube (voor aftermovies van groepsreizen) en Facebook en Instagram (voor 'live volgen van reisavonturen, reisfoto's en leuke nieuwtjes).

Kan ik via jullie verzekeringen afsluiten?

Lees meer over onze kortlopende reisverzekering en kortlopende annuleringsverzekering.

We bieden de mogelijkheid een kortlopende reisverzekering en annuleringsverzekering af te sluiten. De kosten vind je bij het boeken van je reis in de berekening. Het afsluiten van een reisverzekering als je met ons mee reist is verplicht. Uiteraard staat het je vrij om deze elders af te sluiten, maar controleer goed het dekkingsoverzicht om te ontdekken of alle outdooractiviteiten die je gaat doen hieronder vallen. Een annuleringsverzekering afsluiten is op basis van je eigen afweging.

Waar moet ik rekening mee houden m.b.t. corona?

Als reiziger ben je zelf verantwoordelijk voor het voldoen aan de toegangseisen om het vakantieland binnen te mogen reizen en om aan het programma te kunnen deelnemen. Via de website van Nederland Wereldwijd kun je de regels m.b.t. de toegangseisen controleren. Controleer zelf goed of je aan alles voldoet en of je nog eventuele acties moet ondernemen. Ook of een boosterprik noodzakelijk is. Zie ook het kopje 'informatie rondom corona' onder het tabje belangrijk voor meer informatie m.b.t. corona. Via je vertrekinformatie brengen we je enkele weken voor vertrek op de hoogte van de geldende regels.