Vanaf 2 676,50 €
De indrukwekkende natuur van Canada zal je nog lang na deze rondreis bijblijven. Tijdens deze rondreis door Canada bezoeken we verschillende nationale parken en hebben verschillende excursies standaard inbegrepen bij je reissom. We reizen door Canada met SUV's.
Je rondreis begint en eindigt in het populaire Vancouver en brengt je onder andere naar Vancouver Island, Banff National Park, Jasper, maar ook naar voor Nederlanders minder bekende gebieden als Whistler.
Let er wel goed op dat dit geen standaard rondreis is. Je stapt niet bus in bus uit van bezienswaardigheid naar bezienswaardigheid, maar hebt zelf veel invloed op je daginvulling in overleg met je reisbegeleider en reisgenoten. Boek deze rondreis dus alleen als je een beetje flexibel van karakter bent en het leuk vind om zelf dingen vooraf uit te zoeken en te bedenken.
In deze grafiek zie je de leeftijdsopbouw in de afgelopen drie jaar voor deze specifieke reis. Indien onvoldoende data beschikbaar is, bv. bij een nieuwe reis, zie je de data gebaseerd op het totale gemiddelde van al onze groepsreizen. De samenstelling is altijd min of meer gelijk en geeft je een realistische weergave van wat je kunt verwachten.
Highlights Canada:
Canada is helaas niet de goedkoopste vakantiebestemming voor jongeren, maar wel 1 van de meest indrukwekkende. Maaltijden en boodschappen zijn prima betaalbaar, reken op ongeveer 30-40 CAD / 20-28 euro per dag voor ontbijt, lunch en avondeten (een supermarkt bezoeken kan kosten besparen voor ontbijt en lunch). Brandstof is qua kosten vergelijkbaar met Nederland (behalve dat je nu alles standaard door vier deelt).
Accommodaties zijn in Canada echter relatief duur. Dit zie je terug in de reissom. Een kamer in het hoogseizoen kost gemakkelijk tussen de 200 en 400 euro per nacht, terwijl je dit niet per se terug ziet in de kwaliteit van de accommodatie. We moeten altijd een keus maken tussen locatie en kwaliteit en proberen dit altijd zo goed mogelijk met elkaar te combineren.
Qua entreekosten voor nationale parken kun je bij Banff National Park denken aan ongeveer 20 CAD/ 14 euro, gedeeld door het aantal inzittenden per auto.
We reizen vandaag vanaf Schiphol af naar Calgary in Canada (met 1 overstap maximaal). Hier halen we na aankomst direct onze huurauto's op voor tijdens de reis en rijden we door naar ons hotel in Canmore. Deze bereiken we met ongeveer een uurtje rijden. We maken alvast een beetje kennis met elkaar en de reisbegeleider neemt even kort het programma met jullie door.
Daarna is het tijd om nog even een hapje te eten of om lekker het bed op te zoeken. Na een lange vlucht en het wachten op de bagage is iedereen ongetwijfeld moe. Zodoende kunnen we morgen uitgerust beginnen aan de Canada rondreis.
Tijdens de gehele rondreis reizen we met auto's door Canada, een ideale manier om flexibel te kunnen rondreizen. Dit zorgt er ook voor dat je enigszins flexibel moet zijn en dat we van je verwachten dat je ook zelf goed gekeken hebt naar de mogelijkheden om te wandelen, activiteiten te ondernemen en een plan te maken. Boek dus alleen als je het leuk vind om te plannen en je te verdiepen in de gebieden waar je doorheen trekt.
Uiteraard helpt de reisbegeleider hier ook bij ter plekke. Je reist in groepsverband naar Canada, maar kunt dus ook per autogroep een beetje je eigen plan trekken. De autogroepen zullen we enkele keren doorwisselen zodat je iedereen leert kennen.
In de ochtend ontdekken we de omgeving van het stadje Canmore en de Kananaskis vallei. De Kananaskis vallei is minder toeristisch dan het gebied waar we later vandaag naartoe trekken en is een fantastische eerste kennismaking met het indrukwekkende Westen van Canada. Stap onderweg vooral af en toe uit de auto om te genieten van de natuur! Houd je ogen goed open voor mogelijk wildlife, waaronder elanden, herten en beren die veelvuldig voorkomen in dit gebied.
We reizen vervolgens naar het gezellige en toeristische Banff. Dit is een populaire bestemming in Canada, mede vanwege de ligging tussen de Rocky Mountains. Daarnaast kun je vanuit hier heel goed Banff National Park ontdekken.
De indrukwekkende toppen van de Rocky Mountains gaan zeker tot de hoogtepunten van je rondreis Canada behoren. Vandaag kunnen jullie de dag helemaal zelf invullen. Je reisbegeleider zal in de ochtend een briefing geven en jullie de verschillende opties laten afwegen. Wandelen is natuurlijk sowieso een aanrader, maar je kunt ontzettend veel andere activiteiten ondernemen.
Onze aanraders? Als je een rustig dagje wilt is de Banff Gondola leuk (mooi uitzicht!). Of bezoek de Banff Upper Hot Springs of de Athabasca gletsjer. Als je tijdig reserveert zijn er verschillende mogelijkheden voor bijvoorbeeld paardrijden, raften, rotsklimmen en meer. Voor je ultieme instagram-foto huur je een kajak en vaar je over het Moraine Lake. Wil je iets minder toeristisch? Kies dan 1 van de tientallen hikes in en rondom Banff en Canmore. Banff zelf is levendig, waardoor het een ideale plek is om het laatste beetje jetlag kwijt te raken en met je reisgenoten ergens te gaan eten.
We trekken vandaag vanuit Banff over 1 van de mooiste wegen ter wereld dwars door Banff en Jasper National Park, namelijk de Icefield's Parkway (zeker even Googelen)! Onderweg zijn er tijdens deze echt sightseeing dag verschillende mooie tussenstops te maken. Als je 's ochtends op tijd vertrekt zijn er onderweg ook mooie hikes te maken, bijvoorbeeld bij Lake Louise, maar ook verderop in Jasper National Park, dat bekend staat om het vele wildlife dat je hier kunt vinden. Je komt langs veel toeristische plekken zoals de Athabasca Glacier en nog eens langs Lake Louise, maar als je iets meer rust zoekt: stop bij plekken waar het minder druk is en laat je verrassen!
Er zijn deze dag maar beperkte mogelijkheden om onderweg iets te eten en drinken. Je rijdt dwars door de imposante bergtoppen van de Rocky Mountains. In Banff kun je de inkopen voor de lunch doen. Laat geen eten onbeheerd achter in auto's overigens, jaarlijks worden meerdere auto's door beren opengebroken die op de geur afkomen van etenswaren.
Vanuit Hinton (met als aanrader Mr Mikes steakhouse voor de liefhebbers) reizen we via Jasper National Park langs een prachtige route naar het kleine Canadese stadje Clearwater. Onderweg kom je langs Mt Robson Provincial Park waar je de hoogste toppen van de Canadese Rockies kunt vinden met bijna 4000 meter hoog!
Onderweg kom je langs verschillende meren en rijd je een groot deel van de tijd tussen de bergen. Clearwater ligt vlakbij het Wells Gray Provincial Park dat als bijnaam "Waterfall park" heeft. Bij Dutch Lake in Clearwater kun je onder andere kanoën en wandelen. Clearwater is een authentiek stadje, maar is door de ligging wel telkens populairder onder vakantiegangers die vanuit hier richting Vancouver trekken of andersom.
Vandaag reizen we niet zo ver. Dat geeft je de kans om in de omgeving van Clearwater nog een activiteit te ondernemen, een mooie wandeltocht te maken of het avontuur op te zoeken en te gaan raften! Wil je dit doen? Zorg dan dat je al aan het begin van je rondreis deze excursie boekt vanuit je hotel.
Andere aanraders zijn het bezoeken van Helmcken Falls, de Spahat Falls, Dawson Falls of Moul Falls Trail. Na een paar intensieve rondreis dagen kan het ook fijn zijn om lekker op tijd in te checken bij je hotel en het stadje Kamloops te ontdekken. Kamloops is een vrij grote stad voor Canadese begrippen en heeft verschillende winkels. Het is mogelijk een wine tour of craft beer tour te boeken in Kamloops. Voor de meeste reizigers is dit echter bij uitstek een dagje om wat rustiger aan te doen.
We reizen vandaag naar Whistler. Deze levendige wintersport- en zomersportbestemming is the place to be voor een beetje avontuur! In Whistler is er op outdoor-gebied ontzettend veel te beleven. Al aan het begin van je reis zal de reisbegeleider met jullie kijken wat er allemaal mogelijk is en eventuele activiteiten boeken. Houd er rekening mee dat Whistler populair is en je dus activiteiten echt wel van tevoren moet vastleggen.
Jullie reisbegeleider vertrekt in de middag met jullie voor een korte maar mooie wandeling naar het Whistler Train Wreck. In 1956 is een trein ontspoord vlakbij Whistler. De wagons zijn inmiddels een soort kunstwerken geworden midden in het bos. Een korte maar leuke wandeling. Wie mee willen mogen mee, maar je mag natuurlijk ook je eigen plan trekken!
We hebben de hele dag om Whistler en omgeving te verkennen. Voor wie altijd al eens heeft willen schieten raden we Whistler Shooting Adventures aan waar je tegen redelijke prijzen verschillende wapens kunt proberen. Een quad-tour, rijden met een Porsche, fantastische wandeltochten variërend in lengte en moeilijkheid zijn nog maar een paar van de optionele mogelijkheden. Ook een rustdagje is natuurlijk mogelijk om bij te komen van de eerste rondreisdagen.
In de middag hebben we een tocht op elektrische mountainbikes op het programma staan (inbegrepen). Voor iedereen te doen en voor zowel de echte sportieveling uitdagend te maken als voor de mensen voor wie het allemaal niet zo extreem hoeft. Whistler heeft een groot aantal restaurants. Wil je met de hele groep ergens uit eten? Dan is het raadzaam even te reserveren. Je reisbegeleider kan dat voor je in orde maken, mits jullie dit even op tijd aangeven. Het staat jullie natuurlijk ook vrij om op te splitsen.
We rijden vandaag naar het stadje Victoria, de hoofdstad van British Columbia, met een Engelse uitstraling. Een kleurrijke stad die de moeite van het bezoeken meer dan waard is. In Victoria vind je onder andere het nauwste straatje van Canada, de Butchart Gardens die jaarlijks miljoenen bezoekers trekken en de Inner Harbour met fantastische gebouwen. In het Thunderbird Park kun je traditionele totempalen vinden vanuit de tijd van de Kwakiutl-indianen. Om je een idee te geven van de Engelse uitstraling: er rijden zelfs gewoon rode dubbeldekkers rond!
Om in Victoria te komen zullen we een veerboot nemen (inbegrepen) naar Vancouver Island, waar Victoria op ligt. Vancouver Island staat bekend om de vele mogelijkheden om beren, orka's en andere walvissen te spotten.
Rondom Market Square vind je veel gebouwen uit de tijd van de Hudson Bay Company die opgericht werd door Europese pelsjagers en een grote invloed heeft gehad op de ontwikkeling van Canada. Er zijn daarnaast verschillende activiteiten te ondernemen. Zo is er een brouwerijtour, kun je fietsen huren of een rondvaart boeken. Reserveer deze eventuele activiteiten tijdig! We overnachten deze nacht in Victoria, waar ook in de avond genoeg te beleven valt.
We rijden over Vancouver Island naar het stadje Tofino. We vertrekken al vroeg in de ochtend, om onze walvissafari (inbegrepen) niet te missen. Afhankelijk van het seizoen kun je verschillende soorten walvissen spotten. Orca's trekken minder door en zijn relatief eenvoudig te spotten. Hoewel we nooit 100% kunnen garanderen dat we dieren zien, gebeurt het maar zeer zelden dat dat ook niet gebeurt. Let op: Het kan voorkomen dat de walvissafari op een andere dag plaatsvindt, afhankelijk van de omstandigheden en planning.
We verblijven in Tofino of Ucluelet aan de westzijde van Vancouver Island, allebei een gezellig vissersstadjes met nog geen 2000 inwoners. Doordat er slechts weinig accommodatie is op veel plekken waar we tijdens deze rondreis Canada terecht komen zul je merken dat de reissom voor deze reis hoger ligt dan veel andere reizen. Helaas heeft heel Canada last van veel vraag en relatief weinig accommodaties. Desondanks absoluut de moeite waard!
We vertrekken met de veerboot (inbegrepen) naar Vancouver, waar we aan het einde van de middag aankomen. Mooi op tijd om in te checken en ons richting het centrum van Vancouver te begeven. We lopen een rondje over de public market, een must see indoor markt waar van alles en nog wat verkocht wordt. De stad Vancouver is de tweede grootste stad van Canada en heeft veel hoogbouw waardoor het een mooie skyline heeft!
Om je dag helemaal af te sluiten kun je overwegen de Vancouver Lookout te boeken, waar je 130 meter boven de stad uitkijkt. Vancouver is een moderne stad. We overnachten in 1 van de buitenwijken van de stad en kunnen ervoor kiezen de stad nog uitgebreid te bezoeken na het avondeten of er een gezellige rustige avond van te maken bij het hotel. Zin in een avondje uit? Bezoek dan het Granville Entertainment District met veel gezellige clubs en barretjes. In de drukke maanden kun je hier vaak ook live muziek vinden.
We reizen vandaag een van de langere dagafstanden en beginnen aan de terugweg richting Calgary. Onderweg komen we vlak langs de Amerikaanse grens en hebben we uitzicht op een paar opvallende bergtoppen. In Kelowna en Vernon worden veel wijndruiven verbouwd. Het Kalamalka meer heeft een typische blauwe kleur en is ook de moeite van een bezoekje waard.
Zoals op veel plekken kun je hier prachtige wandelingen maken, maar ook een bezoekje aan de Davison Orchards Country Village is een leuke onderbreking van de dag. De immense en overweldigende natuur die je in de dagen hiervoor hebt mogen ervaren is een beetje weg. Je zult merken dat in dit gebied meer mensen wonen en leven en ook het verkeer opeens drukker is. Toch is het leuk om ook een ander deel van Canada te zien. Kelowna en Vernon zijn beide leuke stadjes waar je prima wat kunt gaan eten en drinken 's avonds! We verblijven in een van deze twee stadjes, afhankelijk van de beschikbare accommodaties.
Revelstoke ligt in een meer bergachtig gebied vanwaar je verschillende mooie hikes kunt maken. We hebben vandaag een wat kortere reisdag voor de afwisseling, dus je kunt in Revelstoke het een en ander ondernemen of er weer lekker een rustdagje van maken.
Maak een wandeling over de Giant Cedars Boardwalk trail met immense bomen om je heen, bezoek de Three Valley Gap ghost town, de Revelstoke dam of waag je aan Axe throwing bij Peak Axe Throwing (bijlwerpen). Hoe Canadees wil je het hebben. Op de verschillende meren kun je kanoën of Stand Up Paddling doen. Opnieuw weer: reserveer eventuele optionele activiteiten tijdig! Zeker als je het wilt ondernemen met een grotere groep reisgenoten. Revelstoke is een vrij grote plaats met veel restaurants, cafeetjes en mogelijkheden om er opnieuw een gezellige avond van te maken.
De laatste echte rij-dag is aangebroken. We hebben vandaag de langste reisdag van de rondreis Canada, maar komen onderweg langs een aantal van de mooiste stukken tegen. Neem dus vooral wat korte pauze om nog even van de mooie natuur te genieten. We zullen om dit te kunnen doen wat vroeger in de ochtend vertrekken, maar zodoende haal je nog even alles uit je dag. Een stop die niet mag ontbreken is bij Kootenay National Park.
Het einde van een rondreis is altijd een beetje vreemd, omdat plotseling de reis "voorbij" is, maar we raden je aan deze dag nog optimaal te genieten van alle natuurschoon die je tegen komt. We overnachten vanavond opnieuw in Calgary, net als aan het begin van de rondreis. Misschien niet de meest bijzondere stad van Canada, maar wel met een levendig centrum en veel restaurants, zodat je de reis goed af kunt sluiten met je reisgenoten. De Calgary Tower is eventueel te bezoeken als je op tijd aankomt in de stad. We verblijven deze nacht in de buurt van het vliegveld, zodat we morgen geen gigantische afstand meer hoeven te rijden.
De reis zit er vandaag helaas bijna op. Na allemaal fantastische avonturen door het westen van Canada nemen we vandaag weer het vliegtuig naar Nederland. We maken de huurauto's schoon, rekenen onderling af wat nog afgerekend moet worden en pakken onze koffers weer in voor de terugvlucht naar Nederland. De auto's leveren we weer in bij de luchthaven, dus geen gedoe met moeten reizen met het ov of iets dergelijks. De reisbegeleider zal je uitleggen hoe het inleveren van de auto's werkt, niet heel ingewikkeld!
We zullen morgen aankomen op Schiphol (door het tijdsverschil). We weten zeker dat je een onvergetelijke rondreis achter de rug hebt in de indrukwekkende natuur van West-Canada. Daarnaast heb je je groep goed leren kennen tijdens de rondreis, wat vaak langdurige vriendschappen tot gevolg heeft.
Vandaag komen we weer aan op Schiphol. De reis zit er weer op. We nemen afscheid van elkaar en kijken terug op een fantastische rondreis. Veel groepen vinden het leuk om na afloop een reünie te plannen!
Handig om te weten:
De vluchttijden die we benoemen onder het kopje data/prijzen zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen door de luchtvaartmaatschappij. Je kunt hier dus geen rechten aan ontlenen. In de praktijk wijzigt het zelden of slechts zeer beperkt. De definitieve vluchttijden vind je enkele weken voor vertrek in je Simi account.
Let op: je naam dient exact overgenomen te worden zoals deze in je paspoort staat. Het gaat hierbij om "Voornaam" en "Achternaam". Deze dienen exact overeen te komen. Zorg dus dat je deze juist doorgeeft aan Simi.
Je reisbegeleider is over het algemeen al ter plaatse en vliegt dus niet met de groep mee. Boek een reis met Simi dus alleen als je het geen probleem vind om samen met je groep in te checken en te vliegen en zelfstandig (met je reisgenoten) kunt en durft te reizen.
Je boekt een flexibele rondreis met SUV's in Canada. Om deze reis te kunnen maken is een zekere mate van zelfstandigheid vereist. Jullie reisbegeleider wacht jullie op op het vliegveld van Calgary.
Verdiep je in de reis die je gaat maken. Maak voor jezelf een lijstje van dingen die je tijdens je reis wilt zien en doen. Doordat we met auto's rondreizen is deze reis geen standaard groepsreis, maar heb je juist veel meer vrijheden.
Houd er rekening mee dat je reisbegeleider er altijd is, maar binnen de nationale parken geen planning heeft. Je reisbegeleider geeft je tips over welke plekken je moet en kunt bezoeken, maar gedurende je reis binnen de grenzen van het nationale park gaan we er vanuit dat je zelf vooraf uitgezocht hebt welke plekken je wilt bezoeken, welke wandelingen je eventueel wilt maken en dat je onderzocht hebt waar je naartoe gaat. Ben je op zoek naar een volledige georganiseerde reis die op elk detail is voorbereid (en waar je dus uitsluitend de super toeristische plekken zult bezoeken), dan is deze reis niet geschikt voor je. Ben je iemand die het avontuur graag een beetje opzoekt, maar het wel fijn vindt dat er iemand mee is die ondersteunt: go for it!
Fysieke gesteldheid:
Reizigers die deze groepsreis Canada boeken zijn over het algemeen van plan wandelingen te gaan maken. In de praktijk zien we dat een aantal mensen kiest voor stevige wandelingen, anderen kiezen voor wat lichtere wandelingen. Je hoeft dus geen topconditie te hebben om de reis te kunnen maken, maar het is belangrijk te realiseren dat veel mensen tijdens deze groepsreizen zullen willen wandelen.
Tijdens deze rondreis reizen we in SUV's. Deze zijn groot genoeg om bagage en personen mee te nemen, maar houd er rekening mee dat het praktisch is om geen gigantische koffers mee te slepen.
Per auto zijn er minimaal 2 chauffeurs. Bij het boeken vragen we je of je wilt rijden. In het onwaarschijnlijke geval dat er niet voldoende mensen willen rijden kan dat gevolgen hebben voor de doorgang van de reis, we hebben immers op een groep van 20 personen altijd 10 personen nodig die willen rijden.
Voor elke auto geldt dat het eigen risico door Simi Reizen wordt afgekocht. Daarnaast hebben we een aantal eenvoudige gedragsregels voor mensen die willen rijden, om te zorgen dat iedereen ook kan genieten. Rijden in Canada is overigens niet te vergelijken met rijden in Nederland. Er is weinig verkeer en in veel gevallen kun je op cruise control honderden kilometers rijden zonder je rem te hoeven gebruiken.
In verband met de hoeveelheid wildlife op de wegen bij schemering en na zonsondergang is het verplicht om uiterlijk om 19:00 in te checken in het hotel van die avond.
Je kunt standaard aangeven of je wilt rijden bij je boeking. Een creditcard op jouw naam en een minimale leeftijd van 21 jaar is noodzakelijk. We kunnen je vooraf niet garanderen dat je kunt rijden. Wil je heel graag rijden, geef dit dan in het veld bijzonderheden nog even extra aan, waar mogelijk houden we hier natuurlijk rekening mee!
Het is bij Simi niet mogelijk een eenpersoonskamer te boeken. We organiseren bewust een groepsreis. Uit ervaring weten we dat mensen het achteraf prettig vinden om een kamer te delen, omdat het op die manier veel meer een echte groepsreis blijft.
We verblijven in eenvoudige maar nette motels en hotels tijdens deze reis. Bij sommige motels is ontbijt inbegrepen, maar houd er rekening mee dat dit een basis ontbijt is.
Je slaapt met 4 personen op 1 kamer. Dit zijn of 2 mannen en 2 vrouwen, of 4 mannen of 4 vrouwen. Je kunt uiteraard geheel zelf bepalen bij wie je op de kamer ligt. De meeste kamers hebben twee tweepersoonsbedden.
Steeds meer landen leggen beperkingen op aan reizigers die niet (volledig) gevaccineerd zijn. Reken erop dat je voor toekomstige reizen naar veel bestemmingen volledig gevaccineerd tegen COVID moet zijn (incl. evt. boosterprikken). Hoewel veel bestemmingen ook een negatieve testuitslag accepteren om het land binnen te komen, kunnen er aanvullende beperkingen gelden ter plaatse voor mensen die niet gevaccineerd zijn. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om restaurantbezoek, bezoek aan musea en toeristische attracties. Zolang Simi Reizen het programma kan uitvoeren zoals gepland is het aan jezelf om te zorgen dat je ofwel gevaccineerd bent ofwel locaties zoekt waarbij je eventueel getest kunt worden zodat je geen programma-onderdelen hoeft te missen.
Op dit moment laat Canada uitsluitend volledig tegen covid gevaccineerde reizigers toe. Meer informatie? Zie Nederland Wereldwijd.
Voor reizen naar Canada is het aanvragen van een ETA verplicht. Dit elektronisch toestemmingsformulier vul je online in. In je Simi account vind je een maand of twee voor vertrek alle noodzakelijke gegevens hiervoor. Doe dit dan ook pas als je reis gegarandeerd doorgaat. Dit dient voor iedere reiziger aangevraagd te worden, ook voor eventuele meereizende kinderen. De kosten voor de aanvraag bedragen 7 Canadese dollars per persoon.
Andere documenten
Iedere reiziger is zelf verantwoordelijk voor het hebben van de juiste documenten om Canada binnen te mogen reizen. Controleer daarom tijdig of je paspoort nog lang genoeg geldig is en indien je gaat rijden ook je rijbewijs. Controleer dit ook voor je bankpas en creditcard.
Als je bij Simi Reizen een groepsreis boekt, gaat het altijd om een pakketreis. Een pakketreis wordt altijd gedekt door de SGR, die garant staan voor de touroperator in het geval van een faillissement (niet aan de orde, maar wel belangrijk om te weten). Als reisorganisator zijn we er daarnaast voor je om hulp en bijstand te verlenen als er iets gebeurt. Dat betekent dat we je altijd zullen helpen indien iets anders gaat dan gepland. Als er ter plaatse iets gebeurt waardoor de reis niet voortgezet kan worden, bijvoorbeeld een vulkaanuitbarsting of ander natuurgeweld, dan is het onze verantwoordelijkheid om je weer veilig thuis te krijgen.
Mits we welkom zijn in het land en er ter plaatse geen lockdown is zullen we de groepsreis ook uitvoeren bij een oranje reisadvies (als het oranje reisadvies gerelateerd is aan COVID). Houd hier rekening mee bij het plaatsen van een boeking. Een oranje reisadvies is geen geldige reden voor het zelf annuleren van je groepsreis, het kan wel zijn dat je annuleringsverzekering dit (deels) dekt (zie corona en verzekeringen). Hiermee worden dan wel de kansen vergroot dat je groepsreis gewoon door kan gaan.
De getoonde prijs is de prijs exclusief bijdrage calamiteitenfonds (EUR 2,50 €) en de consumentenbijdrage SGR (EUR 5,00 €).
Vluchttijden zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen door de luchtvaartmaatschappij. Definitieve vluchttijden vind je enkele weken voor vertrek in je Simi account.
geel = minder dan 10 plekken. oranje = laatste paar plekken
De reis was goed georganiseerd; wanneer er activiteiten waren, dan was er duidelijk aangegeven om welk uur we waar aanwezig moesten zijn. Tijdens de activiteiten kregen we ook de nodige begeleiding om alles vlot te laten verlopen. Ook in de vrije momenten waren er suggesties voor activiteiten, maar hier gaven ze genoeg ruimte om zelf te kiezen wat we wouden doen.
Ik ben al een keer eerder met simi geweest. Dit was erg goed bevallen en om die reden heb ik nog een keer bij simi geboekt. Het was dit jaar nog veel leuker! De groep was een stuk leuker. Iedereen ging met elkaar om. Ik ben er van overtuigd dat dit grotendeels door onze reisleider Sebastiaan komt. Hij is erg open. Hij bespreekt hrt gezamelijk wanneer er iets in de groep afspeeld. Hij is betrokken en heeft tijd voor iedereen. Het liefste is hij lekker vrolijk en dit zorgt voor een goede sfeer. Hij doet gezellig mee met alles en vorige vakantie voelde ik wat meer afstand tussen reisgenoten en tussen de reisleiding. Zeker een pluim voor Sebastiaan waard!
In augustus 2021 heb ik een prachtige groepsrondreis gemaakt met Simi Reizen. Het was voor mij de allereerste keer en dus best spannend. Maar het was zo ontzettend leuk! Je leert al heel snel nieuwe mensen kennen en de sfeer was geweldig.
Dik compliment naar reisleider Cynthia! Ze heeft ons perfect begeleid.
Wil je een leuke en avontuurlijke reis maken? Dan zou ik Simi Reizen zeker aanraden!
Simi Reizen is een topper!
Mijn reis naar Montenegro was goed georganiseerd. Alle activiteiten waren leuk en verliepen soepel. Ondanks het volle programma was er ook genoeg tijd om optionele activiteiten te doen. Naast het raften en bergbeklimmen hebben we ook bijvoorveeld geziplined en geparasaild. Een deel van de groep had geziplined en geparasaild en een ander deel een brug bezocht en bootttocht gemaakt. Voor ieder is er wel wat.
De reisleidster Odile was gezellig, aardig en toegankelijk. Overal werd rekening mee gehouden. Er was bijvoorbeeld iemand die niet goed tegen de hoogtedruk in de bergen kon. Odile regelde dat ze met een auto naar beneden kon. In dat opzicht is ze erg verantwoordelijk.
Ze was natuurlijk ook erg gezellig. Elke avond een spelletje zoals weerwolven of 30 seconds kon bij haar er ook in.
Voor de rest was alle informatie goed aangegeven. We kregen een lijst met tips voor de reis. Deze lijst was goed afgestemd voor de reis en daarmee erg handig.
Ik zal zeker Simi reizen aan vrienden en familie aanbevelen en zelf nog een keer met een reis meegaan.
8.7
REISLEIDING
10PRIJS KWALITEIT
8ACTIVITEITEN
8ik heb het erg naar mijn zin gehad.ik had geweldige reisleiders en mede vakantiegangers mee en de activiteiten waren goed uitgekozen en georganiseerd
Voor het eerst ben ik alleen mee geweest met een groepsreis. Zonder enige verwachting ben ik op reis gegaan. Montenegro is een prachtig ruig land. De slagzin in de groep was dan ook: Ik blijf het zeggen maar wat een prachtig uitzicht. Op verschillende dingen hebben we leuke activiteiten gedaan zoals raften, hiken en stadjes bekijken. Vooral de mix tussen heel actief bezig zijn en wat meer relaxed was zeer fijn. Ook onze reisleidster Warda was een topper. Alles netjes geregeld en ons aangespoord om af en toe toch vroeg ons bed uit te komen. Al met al heb ik een top vakantie gehad en ik vind het heel bijzonder hoe hecht een groep van 20 personen kan worden in een week.
3 t/m 17 juli 2018 groepsrondreis Canada/USA ervaren. Wat was dit een geweldige reis/roadtrip! 16 personen (inclusief reisleider), 4 huurautos, 4700 km. Ik was bang dat het reizen met meerdere autos de sfeer teniet zou doen maar niets is minder waar! Door het reizen met meerdere autos wordt het gevoel van een echte roadtrip gecreeerd. Dit is een absolute aanrader. Rijden in Canada/Amerika is fijn alsmede een eigen auto te hebben (extra opslagplaats!).
De hotels/motels is van degelijke kwaliteit. Het ene hotel/motel meer dan de andere, maar geen van alle slecht. Tijdens deze reis verbleven wij in een hotel of motel. Bijna vrijwel overal is het ontbijt inbegrepen, jammer dat dit niet overal was aangezien de lunch/diner ook voor eigen rekening is.
We hebben veel gezien van Alberta, Canada, Montana/Idaho/Wyoming, USA. Voor ons gevoel waren wij veel langer als 14 dagen onderweg door de vele indrukken. De groep waarmee ik reisde was enorm hecht, met vrijwel geen kleine subgroepen.
Ondanks dat de reisleiding niet helemaal top was heb ik enorm genoten. Aanstaande december ga ik met Simi op kerstreis naar New York, Washington, Philadelphia. Volgend jaar wil ik graag mee met de reis naar Californie of Midwesten Nationale Parken (zie website Simi).
Hoi Marvin,
Bedankt voor je uitgebreide reactie. We hebben naar aanleiding van je reactie mbt de reisleiding samen al offline actie ondernemen, dank voor jullie begrip!
Bij simi een vakantie geboekt naar Slovenie en alles was goed geregeld. We zaten op een leuke camping met goed gevulde dagen, dus tijd om ons te vervelen hadden we niet. Een vakantie met deze organisatie is zeker aan te raden!
In het onderstaande kaartje kun je bekijken wat je allemaal gaat bezoeken tijdens de Canada groepsreis. Je kunt inzoomen op de kaart door te scrollen met je muis. Indien je deze pagina bezoekt op je mobiel kun je inzoomen door twee vingers te gebruiken. Klik vervolgens op een van de punten om meer over een specifieke locatie te lezen.
Tijdens onze rondreis blijven we in het westen van Canada, niet voor niets het meestbezochte gedeelte van het immens grote land. In totaal wonen er zo'n 38 miljoen mensen in heel Canada, maar is zeer dun bevolkt. Ruim 70% van de mensen woont vlak aan de grens met de VS. Hoe noordelijker je komt, hoe minder mensen je tegen zult komen.
West Canada wordt gedomineerd door de Rocky Mountains en natuurlijk Vancouver Island, die we beiden bezoeken tijdens de rondreis. Bereid je voor op een groepsreis met ontzettend veel natuur, lange afstanden, maar ook indrukwekkende natuur die je niet snel ergens anders kunt vinden. De grootsheid van de omgeving laat ongetwijfeld een diepe indruk op je achter.
Boek deze rondreis alleen als je een liefhebber bent van natuur en wandelen of een passie hebt voor fotografie. Hoewel we tijdens de reis een paar gezellige stadjes tegenkomen is Canada vooral een natuurbestemming.
Banff National Park is het meest bekende nationale park van Canada en enorm populair. De icefields parkway leidt je door het park heen. De imposante rocky mountains liggen om je heen en zorgen ervoor dat je continu wilt stoppen voor het maken van foto's. We verblijven in Canmore of Banff, beideng gezellige stadjes met voldoende restaurants en winkels om je prima te vermaken.
Houd er rekening mee dat in de zomerperiode ook de Nationale Parken in Canada te lijden hebben onder de grote toestroom van toeristen. Als je wandelingen maakt die net iets verder van de weg gaan zul je merken dat de toeristen zich beperken tot de highlights en je ongestoord de nationale parken kan ontdekken als je iets buiten de gebaande paden gaat.
Jasper staat bekend om het vele wild en ligt boven Banff National Park. Tijdens onze rondreis komen we langs Jasper National Park. Groot voordeel is dat het een stuk minder drukbezocht is dan Banff. De mogelijkheden voor wandelingen zijn eindeloos. Bezoek bijvoorbeeld Maligne lake, Medicine Lake of de Maligne Canyon.
Ook hier zijn weer legio kansen op het spotten van wilde dieren, zowel in de lucht als op de grond als in het water. Vanaf Vancouver Island worden dagelijks op tientallen plekken walvissafari's georganiseerd. Ook beren zijn er in grote getalen en de kans dat je een beer ziet tijdens je rondreis door Canada is zeker niet denkbeeldig, tot nu toe hebben al onze groepen in Canada beren kunnen spotten.
Canada is een immens groot land. Tussen steden zit vaak honderden kilometers. Als je deze rondreis boekt ontkom je dan ook niet aan reistijd. We hebben wel geprobeerd de rust in het programma te bewaren door meerdere dagen op dezelfde locatie te verblijven, zoals in Banff/Canmore en Whistler. Maar ja, je bent deze rondreis zeker veel in de auto. Gelukkig is er onderweg genoeg te zien om je niet te vervelen.
Voor de meest actuele informatie verwijzen we je naar de pagina van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Hier vind je de exacte voorwaarden waar je aan moet voldoen om naar Canada af te kunnen reizen.
Nee hoor, met name de reizen naar de VS en Canada worden overwegend door solo reizigers geboekt. Je kunt vooraf kennismaken met je reisgenoten zodra je van ons inloggegevens hebt ontvangen.
Deze groepsreis kan geboekt worden in de 18-25 en in de 24-32 leeftijdsgroep. Deze twee leeftijdsgroepen reizen bij deze reis standaard gecombineerd als één reisgroep. Je reist dus samen met mensen tussen de 18 en 32 jaar. Incidenteel kan het voorkomen dat iemand mee reist die iets ouder is.
In Canada zijn eigenlijk alle auto's een automaat. Dat is eventjes wennen als je daar geen ervaring mee hebt, maar rijdt over het algemeen juist heel erg makkelijk en prettig. Op enkele drukkere plekken na rijden we ook overwegend niet door druk verkeer. Als je in Nederland niet elke keer paaltjes raakt zal dat je in Canada ook niet snel gebeuren. Alle auto's zijn trouwens volledig verzekerd door ons.
De hotels die we uitkiezen zijn allemaal kwalitatief prima in orde. Je zult merken dat sommige hotels wat oubollig zijn, maar dat is ook een beetje hoe het is in Canada (en de VS trouwens ook).
Helaas niet. De extra kosten die dat met zich mee zou brengen zijn dusdanig hoog dat het niet loont. Daarnaast bevordert het de onderlinge sfeer ook als iedereen kamers deelt. Je zult merken dat de eerste avond een beetje onwennig is, daarna komt het helemaal goed.
Je boekt bij ons de rondreis zoals deze is. Je kunt dus niet zelf een vlucht regelen, maar reist standaard mee op het groepsticket. Wil je toch wijzigen, dan zul je daarvoor zelf een ticket moeten kopen, maar je hebt dan natuurlijk wel betaald voor je retourvlucht met ons. De reden hiervoor is dat we onze groepstickets al ruim van tevoren vastleggen en hier niet zomaar wijzigingen in kunnen aanbrengen.
Over het algemeen zullen we als groep samen ontbijten en dineren. Mocht je willen afwijken dan kun je dat natuurlijk altijd doen in overleg, dat is geen punt. Tussen de middag eten we vaak een eenvoudige lunch of stoppen voor vertrek nog even bij een supermarkt.
Moeilijk te zeggen, omdat beren natuurlijk niet langs de weg staan te wachten tot we langskomen. In voorgaande jaren hebben al onze groepen in Canada beren kunnen spotten, sommigen wel 7 of 8.
De keus is aan jou, maar we hebben op een rijtje gezet wat we aanbevelen en waarom. Lees: koffer of backpack
Lees meer over onze kortlopende reisverzekering en annuleringsverzekering.
We bieden de mogelijkheid een kortlopende reisverzekering en annuleringsverzekering af te sluiten. De kosten vind je bij het boeken van je reis in de berekening. Het afsluiten van een reisverzekering als je met ons mee reist is verplicht. Uiteraard staat het je vrij om deze elders af te sluiten, maar controleer goed het dekkingsoverzicht om te ontdekken of alle outdooractiviteiten die je gaat doen hieronder vallen. Een annuleringsverzekering afsluiten is op basis van je eigen afweging.
Als reiziger ben je zelf verantwoordelijk voor het voldoen aan de toegangseisen om het vakantieland binnen te mogen reizen en om aan het programma te kunnen deelnemen. Via de website van Nederland Wereldwijd kun je de regels m.b.t. de toegangseisen controleren. Controleer zelf goed of je aan alles voldoet en of je nog eventuele acties moet ondernemen. Ook of een boosterprik noodzakelijk is. Zie ook het kopje 'informatie rondom corona' onder het tabje belangrijk voor meer informatie m.b.t. corona. Via je vertrekinformatie brengen we je enkele weken voor vertrek op de hoogte van de geldende regels.