Hieronder vind je de paklijst voor de groepsreis naar Nicaragua & Costa Rica.
Een paklijst is erg persoonlijk. Het kan het best zijn dat je zelf nog dingen mee wilt nemen die niet op de lijst staan, dus vul de lijst vooral voor jezelf nog aan. Deze paklijst is een geheugensteuntje en hulpmiddel dat het makkelijker moet maken om je spullen in te pakken en te controleren of je alles hebt. Controleer deze paklijst nog een keer een maand van tevoren, misschien dat we nog handige dingen hebben toegevoegd.
20 kg ruimbagage is standaard inbegrepen bij deze reis. Via Mijn Simi vind je meer informatie over de bagageregels.
Zorg ervoor dat je eventuele medicatie altijd in je handbagage hebt zitten, net als wat basisspullen voor de eerste twee nachten. Zo ben je voorbereid als je bagage onverhoopt later aankomt.
Documenten en pasjes
Algemeen
Persoonlijke verzorging
Thuisapotheekje
Activiteiten en vrije tijd
Eventueel leuk om mee te nemen
Soort tas meenemen
Voor deze groepsreis raden we een backpack aan. Dit is geen verplichting, maar wel een praktische keuze. Tijdens de reis maken we verschillende boottochten, onder andere over de Río San Juan en met de ferry naar Ometepe. Een backpack is hierbij vaak gemakkelijker te vervoeren dan een grote, harde koffer.
Je kunt uiteraard ook kiezen voor een koffer. Meer informatie over de voor- en nadelen vind je op onze backpack of koffer supportpagina.
Dagrugzak en boottochten
Tijdens deze rondreis reizen we regelmatig per boot. Zo varen we over de Río San Juan richting El Castillo en nemen we de ferry naar het eiland Ometepe.
Neem daarom een handige dagrugzak mee waarin je je belangrijkste spullen gemakkelijk kunt bewaren. Denk aan je paspoort, telefoon, waterfles, zonnebrandcrème en regenjas. Vooral een drybag of waterdichte zak is handig om je elektronica en documenten droog te houden.
Grensovergangen Costa Rica & Nicaragua
Tijdens deze rondreis steken we twee keer de grens over tussen Costa Rica en Nicaragua. Zorg daarom dat je je paspoort en eventuele andere benodigde reisdocumenten altijd gemakkelijk bij de hand hebt.
We raden aan om Amerikaanse dollars in kleine biljetten mee te nemen voor de grens- en migratiekosten. Controleer voor vertrek de actuele inreisvoorwaarden van beide landen, waaronder de geldigheid van je paspoort en eventuele visumvereisten.
Waardevolle spullen
We raden aan om zo min mogelijk waardevolle spullen mee te nemen. Het meenemen van waardevolle spullen is altijd op eigen risico. Je bent zelf verantwoordelijk voor het veilig opbergen van je spullen en het nemen van de nodige voorzorgsmaatregelen.
Bewaar belangrijke documenten en betaalmiddelen bij voorkeur gescheiden van elkaar. Neem bijvoorbeeld niet al je contante geld en betaalpassen samen mee in één tas. Zo heb je bij verlies of diefstal altijd nog een alternatief.
Tijdens de boottochten is het extra belangrijk om je telefoon, camera en documenten goed te beschermen tegen water.
Kleding en schoenen
Costa Rica en Nicaragua hebben een overwegend warm en tropisch klimaat. Door de hoge luchtvochtigheid kan kleding wat langzamer drogen. Neem daarom voldoende sneldrogende kleding mee en eventueel een extra setje voor na een wandeling.
Tijdens de reis bezoeken we verschillende regenwouden en maken we onder andere wandelingen in Boca Tapada, bij de Bartola-rivier en op de Mombacho-vulkaan. Hiervoor heb je geen zware bergschoenen nodig, maar stevige schoenen met voldoende profiel zijn wel belangrijk. Paden kunnen ongelijk, modderig of glad zijn.
Een extra paar schoenen is handig wanneer je wandelschoenen nat worden. Neem daarnaast een warm vest of dunne jas mee, want in San José en bij de hoger gelegen Mombacho-vulkaan kan het koeler zijn.
Muggen andere insecten
Tijdens deze rondreis verblijf je op verschillende plekken midden in de natuur. Vooral in de jungle en in de avonduren kun je te maken krijgen met muggen en andere insecten.
Neem daarom voldoende insectenwerend middel mee. Luchtige kleding met lange mouwen en lange broekspijpen kan extra bescherming bieden. Controleer na wandelingen ook even je kleding en huid op eventuele teken of andere insecten.
Reisvaccinaties
Controleer ruim voor vertrek welke vaccinaties worden aanbevolen of eventueel verplicht zijn voor Costa Rica en Nicaragua. Omdat je tijdens deze reis twee landen bezoekt, is het belangrijk om voor beide bestemmingen de actuele gezondheidsadviezen te bekijken.
Dit kan via de GGD reisvaccinaties. We raden aan om tijdig contact op te nemen met de GGD of je huisarts voor persoonlijk advies.
Reisverzekering verplicht
Het is verplicht om een reisverzekering af te sluiten als je met Simi Reizen reist.
Je kunt deze via ons afsluiten of zelf ergens anders regelen. Wanneer je de reisverzekering via Simi afsluit, zorgen wij ervoor dat de verzekering dekking biedt voor de bestemmingen en activiteiten die op het programma staan.
Heb je al een doorlopende reisverzekering? Controleer dan of je werelddekking hebt en of de geplande activiteiten voldoende verzekerd zijn.