Lastminute singlereizen en jongerenreizen

Paklijst Japan

Hieronder vind je de paklijst voor de groepsreis naar Japan.

Een paklijst is erg persoonlijk. Het kan het best zijn dat je zelf nog dingen mee wilt nemen die niet op de lijst staan, dus vul de lijst vooral voor jezelf nog aan. Deze paklijst is een geheugensteuntje en hulpmiddel dat het makkelijker moet maken om je spullen in te pakken en te controleren of je alles hebt. Controleer deze paklijst nog een keer een maand van tevoren, misschien dat we nog handige dingen hebben toegevoegd.

Bagage vliegreis 

20 kg ruimbagage is standaard inbegrepen bij deze reis. Via Mijn Simi vind je meer informatie over de bagageregels.

Zorg ervoor dat je eventuele medicatie altijd in je handbagage hebt zitten, net als wat basisspullen voor de eerste twee nachten (voor mocht je de pech hebben dat je bagage later aankomt). 

Suggestie paklijst

Documenten en pasjes

  • Je vertrekinformatie vanuit Mijn Simi (controleer deze nog 1 dag voor vertrek)
  • Je vluchtinformatie 
  • Geldig paspoort en een kopie van je paspoort (controleer minimale verloopdatum op Nederland Wereldwijd, moet bij veel verre landen nog 6 maanden na terugkomst geldig zijn)
  • Je pinpas (ingesteld op wereldwijde betalingen). We raden aan om voor de zekerheid ook een creditcard (Visa/Mastercard) mee te als je deze hebt of kunt lenen.
  • Contant geld (Japanse yen - JPY)
  • Je (offline digitale) zorgpas inclusief EHIC (deze vind je normaal gesproken op de achterzijde van je pas)
  • Polisnummer verplichte reisverzekering (indien afgesloten via Simi te vinden in Mijn Simi) en van een eventuele annuleringsverzekering. 
  • Indien je medicatie gebruikt die onder de Opiumwet valt: medicijnverklaring
  • Kopieën van je belangrijkste pasjes/documenten
  • Alle overige documenten die benodigd zijn om het land binnen te reizen (zie Mijn Simi en controleer dit zelf via Nederland Wereldwijd, hiervoor ben je zelf verantwoordelijk)

Algemeen

  • Een uitstekend humeur
  • Kleding passend bij het seizoen (controleer voor het vertrek het weerbericht)
  • Trui of vest
  • Lichte regenjas
  • Comfortabele schoenen met voldoende grip waar je langere afstanden op kunt lopen
  • Sokken en ondergoed
  • Telefoon en oplader 
  • Controleer welke reisstekker je nodig hebt
  • Powerbank
  • Zonnebril en pet
  • Pyjama 
  • Oordoppen (indien je een lichte slaper bent)
  • Eventueel fototoestel en oplader
  • Plastic zak/waszak voor natte of vieze kleding

Persoonlijke verzorging

  • Toilettas met tandenborstel, tandpasta, douchegel, shampoo, deodorant, haarborstel, etc.
  • Zonnebrandcrème en aftersun
  • (Sneldrogende) handdoek(en) 
  • Voor de dames: eventuele menstruatieproducten

Thuisapotheekje

  • Paracetamol
  • Huidcrème 
  • ORS (tegen uitdroging) en iets tegen diarree, bijvoorbeeld Imodium-capsules
  • (Blaren)pleisters
  • Middel tegen insectenbeten
  • Insectenwerend middel met DEET als bestanddeel

Activiteiten en vrije tijd

  • Comfortabele kleding voor de activiteiten 
  • Regenkleding
  • Dagrugzak
  • Drinkfles (minimaal 1 liter)
  • Slippers

Eventueel leuk om mee te nemen

  • Gezelschapsspelletjes
  • Snacks 
  • Iets te lezen

Handige informatie

Soort tas meenemen

Voor deze groepsreis mag je zelf beslissen of je graag een koffer, backpack of weekendtas meeneemt.

Tijdens verschillende trajecten wordt je grote bagage apart vervoerd. Er zijn bagagetransfers tussen Tokyo en Osaka, Osaka en Kyoto en Kyoto en Tokyo. Zorg daarom dat je ook een handige dagrugzak meeneemt voor de spullen die je onderweg nodig hebt.

Meer informatie over de voordelen en nadelen van verschillende soorten tassen kun je vinden op onze backpack of koffer supportpagina.

Klimaat

Japan kent duidelijke seizoenen en de temperaturen kunnen tijdens de rondreis per regio verschillen. Controleer daarom kort voor vertrek het actuele weerbericht en pas je kleding hierop aan.

Waardevolle spullen

Wat ons betreft is het aan te raden zo min mogelijk waardevolle spullen mee te nemen. Het meenemen van waardevolle spullen is altijd op eigen risico. Je bent zelf verantwoordelijk voor het veilig opbergen van je waardevolle spullen en het nemen van de nodige voorzorgsmaatregelen. Uiteraard doen ook wij ons best om je daarbij te helpen.

We raden je aan belangrijke documenten gescheiden van elkaar te bewaren. Indien je over een bankpas en creditcard beschikt raden we je aan deze gescheiden van elkaar te bewaren. Op die manier heb je bij verlies of diefstal altijd nog een mogelijk betaalmiddel op zak. 

Reisvaccinaties 

Controleer of er vaccinaties worden verplicht of aanbevolen via deze link van de GGD. Wij raden je altijd aan het zekere voor het onzekere te nemen m.b.t. aanbevolen reisvaccinaties. Neem voor informatie contact op met de GGD of je huisarts om je voor te laten lichten. 

Reisverzekering verplicht

Het is verplicht om een reisverzekering af te sluiten als je met Simi Reizen reist. De reisverzekering kan via ons worden afgesloten of je kunt dit elders regelen. Indien je de reisverzekering via ons afsluit zorgen wij ervoor dat je verzekering dekking biedt in het land van bestemming en tijdens de activiteiten die op het programma staan.